Dotace pro nestátní neziskové organizace podpoří tři desítky projektů, které mají za cíl zlepšit život obyvatel, včetně těch, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni, ať už ekonomicky, sociálně nebo fyzicky.

Naše ministerstvo dlouhodobě podporuje neziskové organizace, které se zaměřují na poradenství v oblastech bydlení, udržitelný rozvoj cestovního ruchu, regionů, měst a obcí nebo bezbariérovost. Letos MMR podpořilo tři desítky projektů, mezi které jsme zatím rozdělili téměř 54 milionů korun,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Žádosti mohli zájemci letos podávat ve čtyřech oblastech, kterými jsou metodická podpora poradenství v oblasti bydlení, podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb, udržitelný rozvoj cestovního ruchu a udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí.

Dotace umožní například zvyšování odborné kvalifikace pracovníků poskytujících poradenství v oblasti bydlení formou školení, seminářů nebo odborné supervize. Další projekty se zase zaměří na usnadnění pohybu fyzicky znevýhodněných osob třeba skrze odstraňování bariér ve stávajících budovách. Další podpora půjde na údržbu a obnovu sítě značených turistických tras v ČR. Finanční prostředky pomohou také s prosazováním tzv. chytrých (smart) řešení v území.

Seznam podpořených projektů naleznete zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno