V domovech pro seniory SeneCura je stále co slavit a nezapomíná se na žádné narozeniny. V SeniorCentru Šanov však oslavili jedinečné jubileum: paní Ludmila tam oslavila 103 let.

Narozeniny nebyly příležitostí k oslavě jen pro Ludmilu a její rodinu, ale také pro celý personál domova. „Naše pracovnice připravily výzdobu jídelny, které dominovaly zlaté balónky s číslicemi 103, tedy symbolem tohoto krásného věku,” říká ředitel domova Michal Veleba, který rovněž osobně předal paní Ludmile kytici s malým dárkem.

Paní Ludmila má za sebou bohatý životní příběh, během kterého mohla být svědkyní hned několika světově významných událostí 20. století. Po absolvování zdravotnické školy pracovala jako zdravotní sestra, a to i v dětské obvodní ambulanci, kde se věnovala péči o děti. Její manžel byl vášnivým sportovcem a láska k pohybu a zdraví se stala také jejím životním motivem. Samotná paní Ludmila byla aktivní sportovkyní až do pozdního věku – hrála hlavně tenis. S manželem se věnovali správě sportovního areálu a učili mladé nadšence právě základům tohoto sportu. A právě aktivní pohyb stojí podle ní za tak úctyhodným věkem.

Do SeniorCentra v Šanově se přestěhovala v roce 2019. „Nejraději tráví čas na zahradě domova a často je také s rodinou, která ji pravidelně navštěvuje,” říká Michal Veleba. „Jsme šťastní, že můžeme slavit takové výjimečné narozeniny. Paní Ludmila je žena s bohatým životem, který nám všem slouží jako inspirace,” dodává.

V SeniorCentrech SeneCura se slaví narozeniny všech klientů, přičemž personál se vždy snaží pro oslavence vytvořit co nejradostnější prostředí ideálně se zapojením rodiny klienta. Kromě toho se organizují pro klienty nejrůznější společenské akce, jako jsou zahradní slavnosti, večeře při svíčkách či oslavy významných mezinárodních dnů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno