Opět nabízíme k nahlédnutí aktualizovaný plán oprav pro letošní rok v Jihomoravském kraji. Se všemi vás budeme průběžně seznamovat v detailech.

Mapa ke stažení

Aktuálně například již pracujeme na opravě okružní křižovatky v Hodoníně na silnici I/51. Zde nahradíme kostky z prstence za betonový kryt a vyměníme asfaltový povrch vozovky. Uzavřeli jsme ¾ okružní křižovatky a provoz na silnici I/51 je veden kyvadlově. Uzavřen je také vjezd do Dvořákovy ulice a části Velkomoravské ulice. Dokončení opravy plánujeme 20. dubna.

Dále již také probíhá oprava mostu na silnici I/50 v ulici Ostravská a tento týden začínáme instalovat DIO na mostu Kývalka na silnici I/23. První část mostu budeme opravovat od úterý 26. března do 16. června. Provoz bude veden po pravé straně v režimu 1+1. Ve 2. etapě od 17. června uzavřeme pravý most a navíc i EXIT 182.

V letošní stavební sezóně plánuje Závod Brno ŘSD další projekty významných oprav. Hned začátkem dubna (2. 4.) se pustíme do opravy silnice I/55 v průtahu Břeclavi. Půjde o výměnu poškozeného povrchu vozovky v délce 0,5 km, která nebude trvat déle, než 14 dní. O den později (3. 4.) začneme budovat okružní křižovatku ve Veselí nad Moravou. Stavba bude probíhat po polovinách. Neobejde se bez částečného omezení provozu, který bude pro nákladní dopravu veden kyvadlově a řízen semafory. Osobní automobily budou mít vyznačené objízdné trasy po místních komunikacích. Stavba bude hotová za 4 měsíce.

Letos nás čeká také oprava povrchu vozovky silnice I/54 v obci Strážovice v úseku v délce 1,4 km a  oprava kilometrového úseku silnice I/ 40 ve Valticích. Chystáme také výměnu krytu vozovky na silnici I/38 v úseku Hostěrádky –  Olbramkostel  –  Žerůtky v délce 5,9 kilometrů.

Na dálnici D2 letos opravíme odpočívku Lanžhot a most v km 24,7 u Hustopečí. Zahájení obou akcí předpokládáme během letních prázdnin a jejich dokončení plánujeme v říjnu.

Termíny zahájení prací všech oprav a související dopravní omezení budeme průběžně upřesňovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno