Blížící se jarní prázdniny lákají k zimním radovánkám na horách. Ať už jste ostřílený lyžař či začínající snowboardista, nezapomínejte, že sjezdovky jsou rizikovým prostorem, kde stačí chvilka nepozornosti a úraz je na světě. Je tak důležité být připraven na nejhorší a přibalit si s sebou kvalitní pojištění zimních sportů. Jaké možnosti pojištění trh nabízí? A na co se při výběru kvalitního pojištění zaměřit?

Na trhu je celá řada typů pojištění, které se liší v závislosti na rizicích, které pokrývají. Správný výběr typu pojištění pro sněhové radovánky je klíčový. Ředitelka dTestu Eduarda Hekšová doporučuje věnovat pozornost několika bodům.

Pojištění zimních sportů by mělo zahrnovat zranění při zimním sportu a náklady na léčbu. Typicky takové pojištění oproti klasickému cestovnímu pojištění nabízí vyšší pojistné limity pro léčebné výlohy. Pozornost je důležité věnovat také rozsahu krytí. Pro pojištění zimních sportů je nezbytností pokrytí převozu vrtulníkem či skútrem.

Vášnivý běžkař či lední hokejista? Na typu sportu záleží
Při čtení pojistných podmínek buďte obezřetní. Některé pojistné smlouvy mohou být určené jen pro některé zimní sporty jako je např. lyžování, běžkování nebo třeba lední hokej. Pokud máte oblíbený sport, ujistěte se, že máte pojištění, které je pro něj určené. Typicky pojišťovny dělí zimní sporty na běžné a zimní sporty rizikové. Nejčastěji pojišťovny mezi rizikové řadí alpinismus nebo oblíbený hokej. Zvláštní kategorií jsou extrémní sporty – akrobatické lyžování, ledovcová turistika. Pokud vás lákají tyto extrémnější radovánky, budete si muset připlatit.

Zůstanete věrní českým horám nebo vyrazíte za sněhem do zahraničí?
Lékařská péče v oblíbeném Rakousku se může pořádně prodražit. „Pokud se chystáte užít si zimních sportů v zahraničí, ujistěte se, že máte pojištění, které platí i v cizích zemích s dostatečně vysokými limity plnění,“ upozorňuje Eduarda Hekšová z dTestu. Výhodou cestovního pojištění je možnost jej sjednat na konkrétní počet dní. Můžete tak platit jen po dobu vaší zimní dovolené. Doporučujeme na vyšších limitech plnění nešetřit.

Nepříjemně překvapeni můžou být ti, kteří spoléhají na pojištění na platební kartě. To mnohdy pro pojistnou událost v zahraničí nestačí – často právě kvůli nižším limitům zdravotních výloh.

Překvapení v pojistných podmínkách
Důkladně se také seznamte se všemi možnými výlukami pojištění. „Někdy pojišťovny mazaně v pojistných podmínkách omezují pojištění pro maximální nadmořskou výšku,” dodává Eduarda Hekšová.

Myslete i na svou peněženku
Vybavení pro zimní sporty není levnou záležitostí. Větší pocit klidu vám tak může dodat pojištění pro případ ztráty či poškození zimního vybavení. Ujistěte se, že pojištění zahrnuje i náklady na opravu nebo náhradu ztraceného či poškozeného vybavení.

Nezapomeňte také na to, že se i vy můžete stát rizikem pro ostatní. Ať už nechtěně srazíte jiného lyžaře nebo někomu zničíte sportovní vybavení. Pro tyto případy se nabízí pojištění kryjící odpovědnost za újmu – pojištění občanské odpovědnosti. Pozornost u takového pojištění věnujte jak limitům pro újmu na zdraví, tak pro krytí výše škody na věcech.

Převzato z dTestu: www.dtest.cz/clanek-10010/dtest-zimni-radovanky-bez-starosti-jak-si-pojistit-svuj-pobyt-na-horach

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno