Tradiční oslava jara a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se pomalu blíží. Týdenní oslavy Velikonoc se v Mikulově uskuteční od 3. do 10. dubna, přičemž hlavní program vyvrcholí během víkendu 8. a 9. dubna na mikulovském náměstí.

Hojně navštěvovaná kulturní akce s podtitulem Velikonoční Mikulov každoročně přivítá nižší jednotky tisíc návštěvníků ze všech koutů České republiky. Doprovodný program odstartuje aktivitou Městské knihovny Mikulov. Bohoslužba na památku Poslední večeře Ježíše Krista se uskuteční ve čtvrtek od 18. hodiny odpolední v kostele sv. Václava. Během zeleného čtvrtka si mohou lidé pochutnat i na zeleném pivu, které si připraví většina mikulovských restaurací a barů. Na Náměstí je od pátku 7. do neděle 9. dubna připraven velikonoční jarmark, kterého se zúčastní 34 prodejců.

V sobotu odstartuje program jarmark přímo na Náměstí, doprovázený hudebními koncerty, cimbálovými muzikami, ale také dětským národopisným souborem. Chybět nebude ani velikonoční požehnání od probošta místní kapituly, Pavla Pacnera a starostky města Mikulov, Jitky Sobotkové. Večer se v kostele sv. Václava uskuteční bohoslužba Veliké noci. V neděli se naváže na sobotní jarmark, ten potrvá do 16. hodiny odpolední, opět za doprovodu vystoupení několika hudebních uskupení a cimbálové muziky Osminka a Starobřeclavská. Během víkendu se představí samozřejmě místní vinaři se svými velikonočními ochutnávkami vín. Milovníci jídla si pak pochutnají na speciálních velikonočních pokrmech a menu ve vybraných restauracích.

Součástí oslav je také mše svatá, která se bude konat v kostele sv. Václava v pondělí od 9.00 hodin. Zároveň místní památky otevřou své expozice a prostory široké veřejnosti. Návštěvu Mikulova si proto rozhodně nenechte ujít!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno