Kostice/ Svou premiéru si v Kosticích odbyl Ples sportovců. Ti chtěli navázat na dobu, kdy se tam reprezentační plesy sportovců konaly.

„Má to být taková odměna pro sportovce. Pokud se tato nová tradice ujme, chtěli bychom v příštích letech také některé z nich ocenit,“ představil plány do budoucna předseda kostického Sokola Miroslav Ořeský.

A že si v Kosticích nemohou na nedostatek aktivních lidí stěžovat. V obci fungují fotbalisté, oddíl juda, dva druhy cvičení pro ženy nebo badminton. Velké úspěchy mají za sebou také pákaři jejichž trenérka Lucie Kaňová se stala juniorskou mistryní světa. „Je to armwrestling neboli přetláčení rukou. Tady ten sport má tradici asi třináct let,“ řekla Lucie Kaňová.

Sportovcům z jednotlivých oddílů se ples velice líbil a už se těší na další ročník. „Sportovci celý rok trénují a závodí, takže se mezi sebou moc nepotkávají a nemůžou si ani předat své zkušenosti. Často se známe jen z doslechu nebo z novin. Proto je skvělé, že tady si můžeme popovídat i podpořit jeden druhého,“ myslí si trenérka bojových sportů a cvičitelka žen Věra Krásná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno