V roce 2022 vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) 275 výstrah. Převažovaly výstrahy s nízkým stupněm nebezpečí. Výstrahy s nejvyšším (extrémním) stupněm nebezpečí byly vydávány jen výjimečně, a to hlavně v letních měsících. Počet výstrah meziročně výrazně vzrostl.
Z pohledu celé České republiky bylo 87 % meteorologických výstrah úspěšných nebo částečně úspěšných. Částečně úspěšné výstrahy byly v naprosté většině podhodnocené. U neúspěšných výstrah byl téměř vyrovnaný podíl nepodchycených jevů (tj. chybějící výstrahy) a tzv. falešných poplachů. Nejvyšší úspěšnost měly výstrahy před požáry, ledovkou a minimálními teplotami. Ve všech krajích přesáhl podíl úspěšných a částečně úspěšných výstrah 80 %. U neúspěšných výstrah převažovaly na krajské úrovni falešné poplachy.
Ve srovnání s rokem 2021 se úspěšnost výstrah nepatrně zvýšila. Stabilně vysokou úspěšnost si udržují varování před maximálními a minimálními teplotami, ledovkou nebo větrem.
Podrobnosti najdete v přiložené zprávě: „Vyhodnocení úspěšnosti meteorologických výstražných informací“, na které se podíleli meteorologové: Jana Hujslová, Šárka Jedličková, Blanka Piskala Gvoždíková, Filip Smola a Petra Sýkorová z Úseku předpovědní služby.
Hodnocení hydrologických výstrah nebylo předmětem této zprávy.