31. května si každoročně připomínáme Světový den bez tabáku. Ten vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO), letos pod heslem “We need food, not tobacco” – potřebujeme jídlo, ne tabák.

Planeta pláče – kolektiv dětí ŠD Boskovice

V návaznosti na tento významný den ve zdravotnictví vyhlašuje SZÚ kreativní kampaň pro žáky 2. stupně ZŠ a víceletých gymnázií. Jejím cílem je, aby se žáci zamysleli nad tím, co je to nikotin, jak se získává, v jakých výrobcích se nachází, jaké účinky má na lidské tělo a v neposlední řadě také nad ekologickými dopady pěstování a zpracovávání tabáku, ale také výroby a následné likvidace ostatních produktů obsahujících nikotin.

Úkolem žáků bude kreativně zpracovat výtvarné dílo nebo video na téma „Proč neužívat nikotinové výrobky“, přičemž se soutěží ve 3 kategoriích: individuální výtvarné dílo, skupinové výtvarné dílo a krátké video (do 2 minut). Díla spolu s přihláškou zasílají školy na SZÚ do 17. května.

U příležitosti Světového dne bez tabáku, tedy 31. května, budou na webu SZÚ zveřejněna 3 oceněná díla z každé kategorie.

Život v kouři – Kristýna Ceeová 9.A, ZŠ Sobotka

„Kampaň na obdobné téma proběhla již v roce minulém a setkala se s velkým zájmem jak ze stran škol, tak také žáků. Přihlášené práce byly nápadité a originální a vybrat mezi nimi ty nejlepší rozhodně nebyl lehký úkol. Rádi se ho však zhostíme i letos, protože prevence kouření a potažmo tedy rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění, je velmi důležitá právě u této věkové kategorie, aby si děti byly vědomy budoucích rizik a s užíváním nikotinu, pokud možno, ani nezačaly,“ říká Marie Nejedlá, vedoucí Centra podpory veřejného zdraví při SZÚ.

Vyhrává ten, kdo si nezačne s nikotinem. Těšíme se na nápady a práce Vašich žáků!

SOUBORY KE STAŽENÍ

Plakát ke kampaniZadání kampaněFakta o tabáku a nikotinuNámět do výukyKvízPřihláška do kampaněVideo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno