Prušánky/ Zbrusu nové zásahové auto dostali dobrovolní hasiči z Prušánek. A nejen tak ledajaké. K Tatře 148, se kterou vyjížděli k zásahům dlouhých10 let, jim do vozového parku přibyla nová Tatra 815 v „Lepší pro nás je hlavně to, že uveze šest hasičů namísto tří, máme daleko více úložných prostor i místa v kabině,“ pochvaloval si velitel družstva jednotky Sboru dobrovolných hasičů Prušánky Jaroslav Bůšek.

Nová chlouba prušáneckých hasičů vyšla na více než 3 miliony korun, 800 tisíc ale získali z krajské dotace. „Bezpečnost je pro nás natolik důležitá, že si myslím, že jsou to velmi dobře investované peníze,“ je přesvědčený starosta Prušánek Lubomír Zahradník.

Do nádrže auta se vejde 6000 litrů vody, k tomu mají hasiči k dispozici ještě 100 litrů pěnidla v barelech. Osvětlovací teleskopický stožár vyjede až do výšky 5 metrů. Čím ale zásahová tatra vyniká, to je jistě barva. „Tuto barvu, kterou máme asi jako jediní v okolí, jsme zvolili kvůli lepší viditelnosti auta, a tím i vyšší bezpečnosti,“ dodal Bůšek.

Dvanáctičlenná zásahová jednotka vyjížděla loni celkem patnáctkrát, s novým vozem už to za dva měsíce stihli dvakrát.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno