V aplikaci Moje VZP je možné si pod svůj účet přidat další osoby, např. členy celé rodiny včetně dětí (tzv. zástupnictví). Z jednoho účtu tak můžete nahlížet na údaje všech rodinných příslušníků, ale také např. žádat o příspěvky z fondu prevence.

Registrace je jednoduchá a lze ji vyřídit on-line během několika minut bez návštěvy pracoviště VZP. Aplikace Moje VZP je dostupná jak prostřednictvím mobilní aplikace, tak z webu.

O tzv. zástupnictví v aplikaci Moje VZP lze např. požádat pro:

  • nezletilé dítě
  • manžela či manželku
  • rodiče
  • další osobu, která vás k tomu zplnomocní (strýc, teta apod.)

Dokumenty potřebné pro tzv. zástupnictví:

  • rodný list – pro zákonné zastoupení dítěte
  • rozhodnutí soudu o jmenování opatrovníka – pro zastoupení osoby jako opatrovník
  • úředně ověřenou plnou moc* – pro zastoupení např. manžela/manželky či další osoby

Plná moc pro zastoupení pojištěnce v aplikaci Moje VZP musí být udělena na tomto formuláři (případně na dokumentu, který má údaje, obsah i uspořádání shodné s tímto tiskopisem) a musí být na ní úředně ověřený podpis.

Registrace zastupovaného pojištěnce do Moje VZP on-line

Pro to, aby si zastupující pojištěnec mohl přidat rodinného příslušníka nebo další osobu do aplikace Moje VZP, musí mít sám nejprve vytvořený účet v aplikaci Moje VZP (být zaregistrovaný). Aplikace Moje VZP je intuitivní a pojištěnce provádí celým procesem krok za krokem.

Zastupující pojištěnec v aplikaci zvolí typ zastoupení „Nezletilé dítě“ nebo „Osobu, kterou opatruji“, a do formuláře následně vyplní identifikační údaje zastupované osoby. Zároveň také musí nahrát dokument opravňující k zastupování – tzn. rodný list nebo soudní rozhodnutí o opatrovnictví. Po vyplnění potřebných údajů obdrží od VZP notifikační e-mail s informací o průběhu zpracování žádosti o zástupnictví (registraci zastupované osoby do aplikace Moje VZP).

Registrace zastupovaného pojištěnce do Moje VZP na pobočce

Zaregistrovat další osobu do aplikace Moje VZP je také možné na kterékoli pobočce VZP. Pracovníci VZP vám s registrací pomohou. Dle typu zástupnictví je k registraci rovněž potřeba doložit některý z dokumentů uvedených výše.

Pokud nemáte možnost plnou moc úředně ověřit pro registraci zástupnictví (manžela/manželky, další osoby) do aplikace Moje VZP, můžete registraci vyřídit na pobočce VZP. Při osobní návštěvě pobočky vy i osoba, kterou požadujete přiřadit pod svůj účet v Moje VZP, prokážete svou totožnost občanskými průkazy a sepíšete plnou moc s pracovníkem VZP.

Kdy uvidím v mém účtu Moje VZP údaje zastupované osoby?

Údaje přidané osoby ve vašem účtu Moje VZP nebudou k dispozici ihned, ale až po propojení obou účtů (vašeho a zastupované osoby). Jakmile ke spárování dojde, budete moci vše potřebné vyřizovat za zastupovanou osobu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno