Památník Tomáše Bati se v tomto roce naplno otevře návštěvníkům o měsíc dříve, než tomu bylo v předchozích letech. Turisté i obyvatelé Zlína tak mohou zavítat na komentovanou prohlídku vlajkové lodi zlínského funkcionalismu každý den (s výjimkou pondělí) už od 2. dubna. Tento provozní režim bude platit již standardně do konce září.

„Památník jsme rozsáhlou obnovou vrátili na mapu turistických atraktivit v roce 2019. V průběhu uplynulých čtyř sezón do něj zavítalo přes čtyřicet osm tisíc příchozích. Věřím, že svojí mimořádnou architekturou tato kulturní památka osloví i další publikum, kterému rozšířením hlavní sezóny vytváříme k návštěvě ještě komfortnější prostor,“ sdělila náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková.

Vhodnou příležitostí k naplánování výletu může být hned 3. duben, na který připadají narozeniny Tomáše Bati. „U příležitosti výročí nabídneme návštěvníkům komentované prohlídky s bezplatným vstupem. Probíhat budou klasicky – od 10 do 17 h se začátkem vždy v celou hodinu – jako je tomu při běžném provozu,“ uvedla Magdaléna Hladká, vedoucí Památníku. Kvůli omezené kapacitě a očekávanému vyššímu zájmu však Hladká doporučuje pro uvedený termín rezervaci místa, kterou lze provést už nyní na webových stránkách. Před prohlídkou je pak nezbytné vyzvednout si v Infopointu Památníku volnou vstupenku.

Podobných akcí plánují v Památníku během sezóny více – například v rámci Galerijní a muzejní noci, Dne architektury nebo Dnů evropského dědictví, jejichž součástí bude Památník letos historicky poprvé. I při běžných prohlídkách se ovšem bude na co těšit. „Aktuálně dokončujeme aktualizaci prohlídkového okruhu, který obohacujeme o nové informace a obrazové materiály. Začínáme také s postupnou obměnou propagačních předmětů a tiskovin, které si od nás turisté mohou odnést,“ uzavřela Hladká.

Památník Tomáše Bati byl postaven roku 1933 jako pocta zesnulému zakladateli obuvnického koncernu. Architekt František Lýdie Gahura do této radikální stavby otiskl Baťovy vlastnosti i základní principy baťovského stavitelství. Dominantou prostoru je věrná maketa Junkers F13 – letadla, ve kterém roku 1932 skončila životní cesta obuvníka Bati a pilota Broučka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno