Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín nabízí pro školní rok 2023/2024 velké množství oblíbených kroužků, do programu letos přibylo také několik novinek.

SETKÁVÁNÍ PRO RODINY S NEJMENŠÍMI DĚTMI

,,Podpora rodin je hlavní činností našeho Centra a pro mnoho rodin představujeme bezpečné místo, kde mohou se svými miminky a batolaty prožívat první dobrodružství. V letošním roce nabízíme hned čtyři kroužky pro rodiče s nejmenšími dětmi, jsou odstupňovány podle věku a probíhají v několika časech. V Hodoníně nefunguje přímo Klub maminek jak jej někteří znají z jiných měst, a tak můžou být překvapeni, že právě u nás tuto nabídku najdou. Tradičně tyto kroužky navštěvují maminky na mateřské, pro které je to vítaná změna v rutinním programu, mohou sdílet své zkušenosti s ostatními maminkami a děťátku dopřávají nové podněty důležité pro jeho všestranný rozvoj,” uvedla k nabídce pro rodiny s dětmi Lucie Ambrozková, ředitelka Centra pro rodinu a sociální péči Hodonín.

TRADIČNÍ KROUŽKY DOPLNĚNY O NOVINKY

V novém školním roce 2023/2024 Centrum nabízí širokou škálu kroužků pro děti od 3 let. Nechybí mezi nimi tradiční pohybové a výtvarné kroužky, s příchodem nové lektorky Pavlíny Chramostové se nabídka rozšířila třeba o keramický kroužek Hliněnky, divadelní kroužek Dramaťáček nebo o přírodovědný kroužek Koumáci. ,,Koumáci jsou určeni pro zvídavé děti ve věku od 3 do 6 let, které se neustále zajímají a ptají, proč se co děje, bádají a pozorují. Jak už sám název napoví, děti se během kroužku budou seznamovat se životem rostlin, zvířat a s různými přírodními úkazy. Popovídáme si o ekologii, vytvoříme z přírodních materiálů různé výrobky a na děti čeká také množství zajímavých úkazů a pokusů – zjistíme, jak přinutit balonek, aby se sám nafoukl, vyrobíme si světelnou senzaci, statické kouzlo, džungli ve sklenici… Nakoukneme zábavnou formou malinko do tajů přírody, biologie, fyziky a chemie,” doplnila k programu nového kroužku Pavlína Chramostová.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – VYPLOUVÁME!

Centrum pro rodinu vnímá jako důležité, aby měly děti možnost poznat Centrum ještě před první lekcí, a proto pořádá ve čtvrtek 7. září den otevřených dveří – Vyplouváme! Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory Centra, seznámit se s lektory a náplní jednotlivých kroužků, pro děti bude připraveno divadelní představení Čtyři princezny a drak, opičí dráha, stanoviště, hry a úkoly. V neposlední řadě bude součástí akce také Den pro náhradní rodinu, což je osvětová akce s cílem přiblížit veřejnosti pěstounskou činnost a představit aktivity Centra jakožto jedné z doprovázejících organizací pěstounů na Hodonínsku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno