Máme radost, že vám můžeme oznámit postcovidový restart našeho tradičního a populárního cyklu přednášek Přírodou celého světa. Začínáme v úterý 31. ledna 2023 v 19:00 v Domě umění JMM na náměstí TGM ve Znojmě přednáškou fotografa a cestovatele Tomáše Rasla „Cesta je jen jedna“.

Premiérová přednáška vzpomene Tomášova dědečka fotografa Ferdinanda Bučinu (*1909 +1994) a jeho pojetí cest jako permanentní reportáže ze vzdálených končin někdejší první republiky. Cest, které měly svá zdánlivá omezení a limity a zároveň neskutečnou svobodu díky tehdy pomalu plynoucímu času. Odehrávaly se v opravdovém světě skutečných lidí a jejich zvyků v prostředí někdejšího nezkaženého venkova a jeho zdravých krajin. A zároveň, nikoliv konfrontačně, Tomáš (*1975) vzpomene na vlastní cesty po Listopadu 1989, kdy se nám otevřel celý svět  a také téměř neomezenými možnostmi podívat se vlastně kamkoliv. Ale bylo to (a je to) skutečně tak jednoduché? Na ono osobní malé srovnání se můžeme těšit i díky nahlédnutí do zajímavých složek fotoarchívů obou umělců – cestovatelů.

Následně se můžeme těšit až do 7.března na každé úterý, kdy se ve stejný čas a na stejném místě vypravíme mimo jiné na Borneo, do Saudské Arábie či do Namibie. Podrobný program zajímavých přednášek bude zveřejněn během týdne. Na všechny přednášky je vstup zdarma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno