Tendr zaměřený na provádění lesnických prací a prodej dřeva v letech 2023 až 2027 skončil. Lesy ČR uzavřely 81 smluv s 21 lesnickými společnostmi. Práce už začaly nebo mohou začít.

Soutěžilo se o těžbu 11 milionů metrů krychlových dřeva, obnovu 22 tisíc hektarů lesa a bezmála 12 miliard korun za služby a provádění lesnických prací na 84 smluvních územních jednotkách v celé zemi. Šlo o 17 pěstebních a 17 těžebních zakázek, dále také o 50 zakázek spojených s těmito činnostmi i prodejem dříví.

„Všechny kontrakty jsme uzavřeli ještě před Vánocemi, aby mohly práce bez problémů od ledna začít,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík. Zrušily se jen tři zakázky, ve kterých nakonec vítězní dodavatelé nepodepsali smlouvy a zakázky podnik vypíše znovu. Podle zákonné lhůty se do 9. ledna ještě čekalo na případné podání námitek proti rozhodnutí o zrušení jedné z těchto tří zakázek, nikdo je ale nevznesl. Tendr tak úspěšně skončil.

Lesy ČR vyhlašují lesnický tendr každoročně. Tak zvaným senátním systémem soutěží práce a služby na přibližně pětině spravovaného území. Jejich letošní objem byl ale dvojnásobný. „Získali jsme tak dodavatele i na smluvních územích, na kterých skončila smlouva předčasně. Tyto zakázky jsme začlenili do letošní soutěže,“ vysvětlil generální ředitel a dodal: „Práce už začaly. Staví se oplocenky nebo sbírá klest, což zatím počasí dovoluje. Dříví zpracováváme i v místech, která jsou běžně v lednu kvůli sněhu nedostupná“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno