Břeclavsko, Kostice/ Rodiče většiny dvou a tříletých dětí si už nyní kladou otázku, do které mateřské školy svou ratolest přihlásit. Malou radou i pomocí jim mohou být zájmové kroužky, které školky nabízejí, nebo třeba úspěchy, kterých dosahují jejich malí žáčci.

V mateřské škole v Kosticích se děti například věnují nejrůznějším výtvarným technikám. „Od jednoduchých rozfoukávaných skvrn před zapouštění barev do vlhkého podkladu až po ty složitější dovednosti,“ vyjmenovala učitelka Iva Štěpánková.

Právě výtvarná výuka dětem z Kostic jde, a tak není divu, že se jim daří i v nejrůznějších soutěžích. „Nejvíce nás těší asi první místo v celostátní soutěži Strašidla ze mlýna, která se konala u příležitosti 23. ročníku festivalu Jičín, město pohádky,“ prozradila ředitelka školky Lenka Balgová.

Kreslení a tvoření však není jedinou zábavou, která děti i rodiče na kostické školce láká. „Děti si mohou vybrat zobcovou flétnu, angličtinu, v zimě bruslení a v létě plavání. Jsme školka dvoutřídní, v každé ze tříd je sedmadvacet dětí a máme i jídelnu pro rovnou stovku dětí,“ dodala Balgová. (nej)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno