Golf je krásný sport, který si získává stále větší popularitu mezi ženami po celém světě. Pokud jste vášnivou golfistkou nebo se teprve seznamujete s touto elegantní hrou, možná jste již slyšely o termínu „golfový fitting“. Co to vlastně znamená a proč by měly být i ženy naladěny na správný golfový švih? Odpověď spočívá v individuálním přístupu k vybavení a technice, které vám mohou pomoci dosáhnout vašeho nejlepšího výkonu na hřišti.

Petr Tippelt, specialista na golfový fitting pro ženy a hlavní clubfitter českého národního týmu, zdůrazňuje význam individuálního přístupu: „Ženy mají jinou stavbu těla než muži, což ovlivňuje jejich pohyb a švih. Proto je klíčové, aby golfová výbava odpovídala těmto specifickým potřebám.“

Víte co je golfový fitting a proč je tak důležitý?

Golfový fitting je proces, který vám pomáhá najít nebo upravit vaší stávající golfovou výbavu, tak aby byla přizpůsobena vašim potřebám a hernímu stylu. Golfový fitter pracuje s různými technologiemi a analyzátory, jako jsou například analýza pohybu hráče nebo měření rychlosti švihu. Na základě těchto informací vám může doporučit správnou délku holí, flexibilitu a váhu shaftu hole, typ a model holí, které vám budou nejlépe vyhovovat. Tímto způsobem může fitter pomoci zvýšit vaši přesnost, vzdálenost a celkový komfort při hře. Ačkoli se často hovoří o golfovém fittingu pro muže, je důležité si uvědomit, že ženy mají jiné potřeby a švihový styl, které vyžadují specifický přístup.

Jeden z klíčových aspektů dámského golfového fittingu je správná délka hole. Ženy mají obvykle menší postavy a delší paže ve srovnání s muži, a proto vyžadují golfové hole přizpůsobené jejich tělesnému rámci. Hole s vhodnou délkou umožňují ženám dosáhnout správného postavení těla a získat větší kontrolu nad svým švihem.

Pohodlný úchop a lepší výsledky

Dalším důležitým faktorem při golfovém fittingu pro ženy je výběr správného typu shaftu. Hřídel shaft by měl být dostatečně pružný, aby kompenzoval nižší sílu ženských svalů a umožnil ženám dosáhnout rychlosti hlavy hole při švihu. Ženy mají často nižší švihovou rychlost než muži, a proto je klíčové vybrat shaft s odpovídající flexibilitou, která jim pomůže maximalizovat délku a přesnost jejich švihu.

Nezapomínejme také na golfové gripy. Ženské ruce jsou obvykle menší než mužské, a proto je důležité vybrat grip s odpovídajícím průměrem a povrchem. Správný grip umožňuje lepší kontrolu a pohodlný úchop hole, což vede k lepším výsledkům na hřišti.

Nezapomínejte ale na techniku

Golfový fitting pro ženy není jen o vybavení, ale také o technice. „Ženy mají tendenci využívat více svého trupu a otočení boků při švihu, což může vést k většímu dosahu a síle. Je důležité se zaměřit na techniku, která maximalizuje efektivitu a minimalizuje riziko zranění,“ popisuje důležitost práce na správném švihu a pohybu Tippelt.

Ať už jste ženou, která je teprve na začátku nebo se chce posunout dál ve svém golfovém výkonu, golfový fitting je nezbytnou součástí tohoto procesu. Individuální přístup a specializované poradenství od odborníka na ženský golf vám pomohou najít správnou výbavu a zlepšit vaši techniku. S novou golfovou výbavou, která je přizpůsobená vašim potřebám, a s lepší technikou na své straně budete připraveny dosáhnout svého nejlepšího výkonu na hřišti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno