Břeclav/ Rekord padl! Tímto zvoláním se Břeclavští zapsali do České knihy rekordů. Na jednom místě se tam totiž sešlo nejvíce klaunů. Rovných 203.

Někteří se na akci jaksepatří vystrojili. Nechyběl jim pestrobarevný kostým, paruka, klobouk ani červený nos. Jiní akci pojali trochu sportovněji a vzali si pouze dvě klaunské rekvizity potřebné k započítání do rekordu.

„Mně se nejvíc líbil balónkový klaun,“ pochvaloval si čtyřletý Nikola Hřib z Rakvic. Klaun totiž dětem po celé odpoledne vyráběl z balónků meče a další tvary.

Nadšení ale byli kromě příchozích také pořadatelé z Mateřského centra Lvíček Dyjáček, kteří akci uspořádali také na podporu nemocné Kamilky Čulenové. „Je to tříletá holčička, naše kamarádka, a my bychom moc chtěli, aby si s námi mohla hrát, jako ostatní děti. Proto výtěžek z této akce půjde na její konta, aby rodiče mohli zaplatit nákladnou léčbu,“ prozradila pořadatelka Edita Rišicová, která spolu s ostatními maminkami z centra děti bavila.

Břeclavští pokořili pět let starý rekord z Rakvic, kde napočítali o pouhých dvanáct klaunů méně. „Doufám, že se brzy někdo pokusí břeclavský rekord zdolat, Břeclavané si to nenechají líbit a akci zopakují,“ smál se komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den Michal Jurečka, který měl počítání klaunů na starosti.

Zábavný program ještě zpestřili tanečníci ze skupiny Actiwity DC, kteří při svých vystoupeních také dodrželi klaunský dress code.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno