ALPLA je světovým výrobcem plastových obalů z rPETu, který si na českém trhu buduje vedoucí pozici již 30 let. Důležitou součástí firemní strategie jsou udržitelnost a s ní spojená recyklace, které se promítají do jejích produktů i způsobu výroby. Nově se ALPLA připojila k iniciativě Zálohujme.cz, a oficiálně tak podpořila zavedení povinného zálohového systému na PET lahve a plechovky v České republice.

„ALPLA Česká republika podporuje zálohovací systém, protože používání recyklovaného materiálu má velmi pozitivní vliv na CO2. Používání rPET snižuje uhlíkovou stopu výrobků až o 90 % oproti původnímu PET materiálu. Zálohování pomůže zlepšit dostupnost materiálu na českém trhu a podpoří jeho recyklaci, tedy uzavření materiálové smyčky tzv. z lahve do lahve,“ vysvětluje Jan Daňsa, country manager ALPLA ČR a dodává: „Díky připojení k Zálohujme.cz věříme, že dokážeme správně a efektivně komunikovat přínosy a výhody zálohového systému na PET lahve v rámci České republiky, ale i dalších zemích Evropy.“

Inovativní výroba a podpora třídění a recyklace
ALPLA Česká republika se zaměřuje na výrobu preforem, PET, rPET a HDPE lahví a víček především pro nápojový a kosmetický průmysl. Pozici lídra si na tuzemském trhu udržuje od roku 1992 a spolu s pravidelnými inovacemi výroby a produktů se aktivně angažuje v oblasti osvěty i vzdělávání a v podpoře zavedení zálohového systému v České republice. Je zakladatelem vzdělávací platformy Replastuj.cz, která odborně informuje o plastech a jejich významu pro současnou společnost, stejně jako apeluje na udržitelné nakládání s tímto materiálem, třídění a recyklaci.

Podpora systému zálohování
Recyklace je pro společnost ALPLA, která produkuje více než polovinu PET lahví vyrobených v České republice, naprosto zásadní. Stejně jako podpora zefektivnění sběru nápojových PET lahví a plechovek, aby se po použití nestávaly bezcenným odpadem, ale plnohodnotnou surovinou umožňující recyklaci „z lahve do lahve“. Přidat se k iniciativě Zálohujme.cz, která usiluje o zavedení centralizovaného systému vratných záloh na PET lahve a plechovky v České republice, je dalším strategickým krokem na cestě ke snížení znečištění životního prostředí pohozenými obaly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno