V pátek 18. února odstartuje 5Gthon zaměřený na chytrá řešení pro obce a města. Vyvrcholí 22. února závěrečnou konferencí, odbornými přednáškami a prezentací soutěžních návrhů s vyhlášením vítězů. Ministerstvo dopravy je jeho partnerem.

5Gthon je soutěž, jejímž cílem je řešit problémy a přicházet s novými nápady a inovativními způsoby řešení. Závěrečný program akce je určen pro všechny, kterým záleží na rozvoji českých měst a obcí, jak už zástupcům municipalit, státní a veřejné správy, tak i odborníkům z oblasti Smart Cities a 5G.
Na akci jsou rovněž vítáni zástupci inovativních firem, kteří se chtějí podílet na využití potenciálu 5G sítí. Hosté získají ucelený pohled na situaci zavádění 5G sítí v České republice. Dozví se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě, pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámí se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem.
Do soutěže se může zapojit kdokoliv, kdo sám nebo se se svým týmem dokáže během jednoho týdne vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat z oblasti Smart Cities. Soutěžící budou mít za úkol vymyslet a v detailu rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí chytrých aplikací postavených na 5G sítích.

Technologie zlepší kvalitu života

5Gthon je závěrečnou akcí projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities (tzv. 5G pro 5 měst), coby odvážného průkopníka v rozvoji chytrých aplikací a budování digitální infrastruktury v ČR. Cílem je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených v 5G síti. A to takových řešení, kde lidé ve svých městech díky využití moderních technologií mají zajištěnou vysokou kvalitu života.

Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.5Gthon.cz.

Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst. Jedním z partnerů akce je také Ministerstvo dopravy, které inovační aktivity z oblasti chytré městské mobility dlouhodobě podporuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno