ŽDÁNICE – V neděli 18. 3. 2018 se v kulturním domě ve Ždánicích uskutečnilo regionální kolo zpěváčků lidových písní Hanáckého Slovácka. Zúčastnilo se celkem 30 zpěváčků, kteří bojovali o postup do dalšího kola, což je Zpěváček Slovácka.

Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích dle věku a to do 6 let, od 7 do 9 let a od 10 do 15 let. Na vše dohlížely dvě poroty, odborná a laická, o doprovod se postarala cimbálová muzika Hradisko.

V nejstarší kategorii si postup do dalšího kola vybojovala Lucie Ravasová ze Žarošic, Eliška Horehleďová ze Ždánic, Dorota Brůčková z Velkých Bílovic a Vojtěch Janošek z Vrbice. V prostřední kategorii postupují Hana Třasoňová  z Čejkovic,  Radka Kopřivová ze Ždánic, Anna Vostřáková z Krumvíře a Lucie Moravanská zČejkovic. Uvedení zpěváčcipostupují na přehlídku do Dolních Bojanovic, která proběhne 21. 4. 2018 a tam se bude bojovat o postup na Děti a píseň 2018 – Zpěváček,  moravsko – slezské kolo, které se uskuteční v Rožnově pod Radhošťem 20. 5. 2018.

Kromě postupujících byly uděleny ještě další ceny, např. Cenu diváků si odnesla Dorota Brůčková, Cenu starosty Eva Třasoňová, Cenu poroty Eva Hůšková, Cenu lajcké poroty Denisa Nováková a Matyáš Vlasák a ještě další zpěváčci.

Celá soutěžní přehlídka bude zakončena v Brně celostátním finále nejlepších zpěváčků z Čech a Moravy 2. 6. 2018.