Odlet na zimní olympijské hry se blíží a protiepidemiologická opatření se zostřují. Čeští sportovci si oproti letité tradici už nyní nevyzkoušejí oblečení z kolekce přímo ve výdejních prostorech, ale v pražské Chuchli ho jen přeberou venku již připravené v tašce. Aktuální krok je reakcí na rychle se šířící variantu COVID-19 omikron. Olympijský výbor konzultoval postup s hygieniky a dalšími odborníky.

„Pozitivních případů nejen v rámci sportu prudce přibývá, podívejte se například na hokejovou extraligu. Nejdůležitější je, aby se olympionici i členové doprovodu dostali v pořádku do dějiště her. Je škoda, že jim nemůžeme plně dopřát předolympijskou atmosféru, ke které přebírání kolekce patří. Ale náš cíl je jasný, ochránit sportovce a minimalizovat nebezpečí nákazy. Vedle toho je ale nutné, aby se všichni členové výpravy vyhýbali jakýmkoliv rizikovým kontaktům a dbali na sebeizolaci,“ říká šéf českého týmu Martin Doktor.

Největší část výpravy odlétá ve čtvrtek 27. ledna 2022 z ruzyňského Letiště Václava Havla charterovým letem. Olympijský výbor připravuje průběžně ve spolupráci s odborníky na epidemiologii, testování a další oblasti a Hygienickou stanicí hlavního města Prahy sadu opatření, která mají zajistit minimalizaci rizika přenosu viru. Představí je už tento pátek.

Váš komentář