Motoristé mají momentálně složitější průjezd městem. Začíná další část plánované rekonstrukce silnice I/51na tzv. průtahu městem či malém obchvatu, započatá vloni. Pokračuje i oprava mostu v Brněnské ulici a motoristy čeká koncem dubna úplná víkendová uzavírka mostu. V létě také začne na slovenské straně oprava mostu u Holíče přes potok Výtržina, která bude spojena s úplnou obousměrnou uzavírkou silnice mezi Hodonínem a Holíčem.

8. dubna započaly práce na rekonstrukci vozovky I/51, které jsou spojeny s omezením dopravy v blízkosti centra Hodonína´a navazují na již opravený úsek z loňského roku ve směru od hraničního mostu přes řeku Moravu směrem do centra Hodonína. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Letos se pokračuje v úseku dlouhém 370 metrů v úseku od křižovatky s ul. U Elektrárny za křižovatkou s ul. Sportovní. Doprava pro osobní automobily je řešena kyvadlovým provozem jedním jízdním pruhem a je řízena semafory. Pro těžká a nákladní vozidla je provoz ve zmíněném úseku uzavřen. Pro vozidla nad 3,5 tuny hmotnosti směřující na Slovensko (tranzit) je stanovena objížďka po silnici I/55 a I/70 přes hraniční přechod Sudoměřice.

Práce jsou rozděleny do dvou etap a skončí koncem května. Pro první etapu, která bude trvat do 1. května, je pro uzavřenou ulici Koupelní a Sportovní stanovena objízdná trasa přes ulici Anenská, Jánošíkova a Koupelní. Pro druhou etapu od 2. května do 28. května není objízdná trasa vyžadována.

Poslední dubnový víkend bude motoristy čekat kvůli opravám také úplná víkendová uzavírka mostu v Brněnské ulici. Most bude zcela uzavřen pro dopravu od pátku 26. dubna od 22. hodiny do pondělí 26. dubna do 4. hodiny ranní. Kromě této víkendové úplné uzavírky bude provoz na mostě na Brněnské částečně omezen ještě od 22. června do 30. června a od 1. července do 21. července. V době částečných uzavírek však bude doprava umožněna oběma směry po druhé polovině mostu. Investorem rekonstrukce mostu za 66 milionů korun je Jihomoravský kraj.

Opravy komunikace na průtahu městem budou pokračovat i v létě. Přibližně od poloviny července do poloviny září se předběžně plánuje oprava zbývajícího úseku malého obchvatu městem od kruhového objezdu na ulici Velkomoravská po křižovatku s ulicí Bří Čapků. Na toto období plánuje předběžně slovenská strana také opravu mostu přes potok Výtržina u města Holíče. Po dobu rekonstrukce mostu na Slovensku bude doprava mezi městy Holíč a Hodonín oboustranně uzavřena. O přesném termínu opravy mostu a dopravních omezeních budeme včas informovat.