Popularizovat svět vědy a techniky hravou formou lidem všech věkových kategorií si klade za cíl výstava „Poznávej se…“, kterou připravuje MAS Jižní Slovácko ve spolupráci s městem Hodonín. Putovní výstava IQPARKU, zábavně – naučného science centra, v Liberci v sobě kombinuje hru, zábavu i poučení. Exponáty budou určené přímo k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. V Hodoníně mohou zájemci navštívit výstavu v prostorách restaurace pod radnicí od 15. listopadu do 3. ledna příštího roku.

Základním principem výstavy „Poznávej se…“ je její interaktivnost a zapojení co největšího množství smyslů. Návštěvníci si ověří, jak funguje lidské tělo a smysly, ale také, jak nás mohou smysly klamat. Kromě spousty zajímavostí si příchozí potrénují mozek a mohou se exponátů přímo dotýkat. Zájemci zjistí, jak fungují lidské smysly i to, jak nás někdy smysly klamou, dozvědí se údaje o lidském těle, mohou si vytvořit 3D otisk svého těla, změří si sílu ruky, vyzkoušejí Braillovo písmo, nebo si třeba posedí na hřebících jako fakír a podobně.

Výstava je určena pro všechny věkové kategorie, od malých dětí až po velké návštěvníky bez rozdílu věku, pro rodiny i školy. Otevřena bude po celý týden. Dopoledne v pracovní dny bude vyhrazeno školním a jiným skupinám, odpoledne od 14 do 18 hodin bude otevřeno pro ostatní veřejnost. O sobotách a nedělích bude pro veřejnost otevřeno od 10 do 18 hodin. Vstupné na výstavu je 30 korun za dítě a 60 korun za dospělého. Putovní výstava „Poznávej se…“ v Hodoníně potrvá od 15. listopadu 2019 do 3. ledna 2020.

Zdroj: Hodonin.eu