S ohledem na uvolnění pandemických opatření mohou již od zítřka návštěvníci zavítat na vybrané památky ve správě NPÚ. V souladu s vládními nařízeními budou zatím umožněny pouze prohlídky bez průvodce a za dodržení stanovených hygienických pokynů. Otevřeny pro veřejnost rovněž zůstávají i zámecké parky a zahrady.

Od 4. května mohou zájemci navštívit hrady Trosky, Bezděz, Točník, Krakovec, Křivoklát, Rabí a Velhartice, zámek Valeč, vybrané prostory zámků Nebílovy, Kozel, Konopiště, Mníšek pod Brdy a Veltrusy, a o víkendu pak také Hamousův statek ve Zbečně, hrady Žebrák a Švihov a synagogu v Březnici.

Od 12. dubna jsou rovněž pro veřejnost zpřístupněny zámecké parky a zahrady, včetně Zahrad pod Pražským hradem, Květné zahrady v Kroměříži, zámeckého parku na Sychrově či zámecké zahrady v Červeném Poříčí. Přehled otevřených zahrad a parků naleznete zde.

Prosíme návštěvníky, aby při své návštěvě dodržovali bezpečnostní hygienické pokyny, jako je nošení vhodného ochranného prostředku dýchacích cest po celou dobu návštěvy, dodržování rozestupů a dezinfekce rukou při vstupu do vnitřních prostor. Prosíme rovněž, aby si návštěvníci zkontrolovali otevírací dobu na webových stránkách příslušných objektů nebo na webu npu.cz.

Váš komentář