SeneCura SeniorCentrum Šanov prošlo rekonstrukcí, při níž vznikly nová moderní kuchyň, prádelna a jídelna. Byly také propojeny tři jednotlivé budovy SeniorCentra jedním koridorem. Díky tomu se podařilo zajistit klientům i zaměstnancům větší pohodlí a možnost dalších volnočasových aktivit. Nyní skupina SeneCura chystá další fázi stavebních úprav. 

Hlavní část rekonstrukce tvořilo propojení všech tří budov areálu SeniorCentra koridorem, který umožňuje volný pohyb klientům i zaměstnancům. „V minulosti bylo nutné využívat venkovní chodníky, což nebylo při nepřízni počasí zcela komfortní,“ říká ředitel SeniorCentra Michal Veleba. Další novinkou je vybudování nové kuchyně, která personálu nabízí pohodlnější a efektivnější vaření a umožňuje přípravu rozšířeného obědového menu. Navíc, doprava potravin od dodavatelů a jejich skladování je odděleno od provozu domova. Změny doznala i místní prádelna, jejíž podlahová plocha byla výrazně zvětšena. 

Za třešničku na dortu pak lze zřejmě považovat zcela novou jídelnu, jež vznikla vybudováním přístavby k jedné z budov. Doslova připomíná designovou restauraci a klienti si ji náležitě užívají. „Jedná se o prosklený světlý prostor vybavený novým moderním nábytkem, na němž jsme si dali velice záležet. Je pro nás důležité, aby se tady klienti cítili dobře, protože v jídelně trávíme čas i během nejrůznějších aktivit,“ říká Michal Veleba. Nový prostor tak zažil už například „gurmánské týdny“, velice oblíbenou akci domovů SeneCura, při níž klienti „cestují“ po různých zemích světa a na dálku poznávají nejen gastronomická, ale také kulturní specifika. Šikovně zakomponován je i oltář, který slouží k pravidelným bohoslužbám.  

Druhá fáze stavebních prací bude zahájena v září 2022. Cílem je vybudovat další součásti zázemí pro klienty a zaměstnance. Vznikne tak zcela nová recepce, kadeřnictví, rodinný pokoj a kanceláře pro zaměstnance. Kromě toho proběhne také rekonstrukce místnosti určené pro poslední rozloučení. Dodavatelem stavebních prací byla pověřena místní firma Ing. Karel Sekula, stavební práce.  

Domov v Šanově se také aktivně zapojuje do společenského života na Znojemsku. „Jsme součástí komunitního plánování sociálních služeb v rámci ORP Znojemsko a velmi úzce spolupracujeme se školami vychovávající budoucí zdravotní sestry nebo pečovatele. Spolupráci máme také se Střední odbornou školou ve Znojmě, jejichž studenti u nás vykonávají praxi a praktické maturitní zkoušky,“ doplňuje Michal Veleba.  

Váš komentář