Silný jižní vítr (v pondělí 11. prosince 2017) zaměstnal hasiče na Břeclavsku, nevyhnul se ani Velkým Pavlovicím. Napilno tak měli i místní dobrovolní hasiči.

Nejprve však vyjížděli v 15.48 hod. k uvolněné střeše v Rakvicích. V době příjezdu naší jednotky byli na místě hasiči z Rakvic. Bylo zjištěno, že došlo k uvolnění hydroizolace na rovné střeše řadového domu. Uvolněná izolace byla sundána dolů a rakvickými hasiči bylo upevněno oplechování, aby nedocházelo k dalším škodám. To už velkopavlovičtí hasiči mířili domů, respektive na uvolněné plechy na střeše budovy II. stupně základní školy, kde zasahovaly jednotky z Hustopečí a z Horních Bojanovic.

Operační důstojník však usoudil, že bude vhodnější, aby velkopavlovičtí zahájili práce na uvolněné střešní krytině na budově v bývalých drůbežářských závodech. Zde došlo k tomu, že vítr „podebral“ část pláště střechy jižní strany administrativní budovy a krytinu ohnul (od areálu fy. Hantály). Bohužel i s prvním krovem. V té samé šíři střechy „odstranil“ vítr plechovou krytinu i ze dvora, ovšem zde nezůstala na střeše srolovaná, ale doplachtila až na zem. Opět i s latěmi.

Chvíli trvalo, než si hasiči našli cestu na půdu budovy, aby mohly být zahájeny zajišťovací práce popř. demontáž uvolněné krytiny. Bylo rozhodnuto, že plechy, které částečně drží budou přibity hřeby a plechy které jsou uvolněny budou zajištěny proti pádu a bude posečkáno na profesionální hasiče, kteří zasahovali na základní škole.

Po příjezdu HZS Hustopeče a JSDH Horní Bojanovice, byli vystrojeni hasiči lezeckou výstrojí a bylo započato rozdělávání srolovaných plechů do té doby, dokud na střeše nezůstal ani jeden uvolněný plech. Domů se hasiči vrátili v 19.30 hod.