Tradiční oslava jara a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se pomalu blíží. V roce 2020 a 2021 se Velikonoční Mikulov neuskutečnil z důvodu koronavirové pandemie, letos se zdá, že akci již nic nenaruší. Byť se v roce 2021 uskutečnily Velikonoce alespoň v on-line formě, letos se návštěvníci konečně dočkají osobního setkání tak, jak se sluší a patří! Mikulovská pětidenní akce s jarmarkem, hudebními i divadelními vystoupeními a různými workshopy letos připadá na 14. až 18. 4.

První z větších akcí Mikulova se uskuteční již za přibližně 14 dní, a i letos si město připravilo bohatý program. Ve čtvrtek se mohou lidé těšit na hledání velikonočního vajíčka na Kozím hrádku nebo na interiview s Jidášem v Galerii Závodný. Během zeleného čtvrtka si mohou lidé pochutnat i na zeleném pivu, které si připraví většina mikulovských restaurací a barů.

Pátečním dopolednem zahájí modlitba Křížové cesty na Sv. kopeček, následována odpoledními workshopy, divadlem, velikonočními hrami a zvyky s jarními dobrotami v zámecké zahradě. V sobotu odstartuje víkendový jarmark přímo na Náměstí, doprovázený hudebními koncerty, cimbálovými muzikami, ale také dětským národopisným souborem. Chybět nebude ani velikonoční požehnání od probošta místní kapituly, Pavla Pacnera a starosty města Mikulov, Rostislava Koštiala. Večer se v kostele sv. Václava uskuteční bohoslužba Veliké noci. V neděli se naváže na sobotní jarmark, ten potrvá do 16. hodiny odpolední, opět za doprovodu vystoupení několika hudebních uskupení a cimbálové muziky Osminka. Během víkendu se představí samozřejmě místní vinaři se svými velikonočními ochutnávkami vín. Milovníci jídla si pak pochutnají na speciálních velikonočních pokrmech a menu ve vybraných restauracích.

Součástí oslav je také mše svatá, která se bude konat v kostele sv. Václava v pondělí od 9.00 hodin. Zároveň místní památky otevřou své expozice a prostory široké veřejnosti. Návštěvu Mikulova byste si proto rozhodně neměli nechat ujít!

Váš komentář