V sobotu 10. července v Mikulově proběhne slavnostní zahájení Mikulovského výtvarného sympozia dílna, tentokrát již 28. ročníku. Toto sympozium je jedinečné v Evropě, ne-li ve světě, jelikož mapuje umění nepřetržitě téměř 3 desítky let, sympozium nezastavila ani pandemie Covidu-19, když loňský ročník proběhl vesměs v on-line podobě.

Letošní ročník bude veden pod kurátorem Jiřím Černickým, zahájení pro veřejnost proběhne od 18.00 hodin na zámku – horní nádvoří. Sympozia se účastní například i Marie Tomanová, známá česká fotografka žijící dlouhodobě v USA, dále Emöke Vargová ze Slovenska, držitelka prestižní slovenské ceny Martina Benky za vizuálního umělce roku, francouzská umělkyně mezinárodního významu – Julie Béna a další.

Hudební program zpestří kapely JAZZ PETIT Q a Tey Jay IVO. Umělci budou tvořit svá díla na mikulovském zámku až do 7. srpna s tím, že v průběhu akce je připraveno pro veřejnost několik doprovodných programů, a to jak pro dospělé – například ve formě divadla či hudebního vystoupení Finský barok v rámci akce Národy Podyjí, tak pro děti – pro které se otevřou ateliéry umělců a děti budou s nimi moci si něco namalovat.

Tradiční slavnostní zakončení ročníku Mikulovského výtvarného sympozia se uskuteční v sobotu 7. srpna od 18.30 hodin, taktéž na horním nádvoří mikulovského zámku. Společně se slavnostním ukončením proběhne i vernisáž výstavy a široká veřejnost se může zdarma přijít podívat na vzniklá díla. Všichni zájemci o umění jsou touto cestou zváni.

Váš komentář