Po zimní přestávce začnou 18. února opět práce na rekonstrukci mostu v Brněnské ulici, které budou spojeny s částečnou a jednou úplnou uzavírkou mostu. Až do 21. června bude uzavřena jedna polovina mostu ve směru ven z Hodonína. Doprava bude vedena po druhé polovině mostu, a to v obou směrech. Motoristy čeká kvůli demoličním pracím i jedna úplná víkendová uzavírka mostu. Dojde k ní v pátek 22. února od 20 hodin a bude trvat do pondělí 25. února do 4 hodin. Pro dopravu budou stanoveny obousměrné objízdné trasy.

První část prací, při které byla provedena částečná demolice mostních prvků a opravena první polovina mostu na silnici II/380 z Hodonína směrem na Brno, skončila v prosinci loňského roku. Teď přichází na řadu druhá etapa a druhá polovina mostu. Práce začnou v pondělí 18. února a potrvají do 21. června 2019. Dotknou se i částečného omezení dopravy v podobě svedení dopravy do jedné poloviny mostu a krátkou objízdnou trasouDoprava po mostě bude vedena oběma směry v části, která byla opravena v loňském roce. Objízdná trasa bude vedena po silnici I/51, III/05532, II/431 a II/380.

Úplná uzavírka mostu je plánována na víkend od pátku 22. února od 20. hodiny až do 25. února do 4. hodiny ranní. Důvodem pro úplnou uzavírku jsou demoliční práce. Z tohoto důvodu budou po dobu víkendové úplné uzavírky stanoveny obousměrné objízdné trasy pro vozidla do 3,5 tuny a pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

Pro osobní vozidla do 3,5 tuny bude objízdná trasa vedena po silnici I/55 a I/51, dále po silnici II/432 zpět na silnici I/55. Délka objízdné trasy měří 10,5 kilometru.

Pro vozidla nad 3,5 tuny objízdná trasa při víkendové úplné uzavírce povede po silnici I/55 a I/51, dále po silnici II/432, III/43237 zpět na silnici I/55. Délka objízdné trasy měří 11,1 kilometru.

Zadavatelem a investorem stavby je Jihomoravský kraj a oprava mostu je jednou z jeho největších loňských a letošních investic. Celková rekonstrukce vyjde na 66 milionů korun a provádí se ve dvou etapách. V první etapě, která skončila koncem minulého roku, byla opravena jedna polovina mostu ve směru do Hodonína. Ukončení druhé etapy  v opačném směru se plánuje v červnu letošního roku..