Již 22. ročník dobročinné aukce letos pořádá Diakonie ČCE – středisko BETLÉM na podporu svých investičních projektů, díky kterým může rozšiřovat své sociální služby pro lidi se zdravotním postižením v Jihomoravském kraji. Letošní Společenský večer  v rámci kterého se aukce koná, proběhne v sobotu 26. listopadu od 17 hodin v Sokolovně v Kloboukách u Brna.

Poslední dva ročníky se z důvodu omezení musely konat on-line formou, ale i přesto byly úspěšné. „Jsme vděční, že jsme tradici našich benefičních akcí nemuseli přerušit a měli jsme k dispozici Diakonický aukční portál, ale osobní setkání s dárci nám určitě chyběla. O to více se těšíme na letošní ročník, na krásnou atmosféru a doufáme i v dobrý výsledek“, sdílí své pocity ředitel BETLÉMA Petr Hejl. Jako každý rok, i letos jsou v aukčním katalogu krásné a lákavé exponáty: originální výrobky klientů BETLÉMA, nebo jeho přátel, výborná vína – například světový šampion ze Chardonnay-du-Monde 2022 z Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře, nebo láhev Mandlovice z limitované edice, kterou již dnes není možné zakoupit. „Letos jsme do aukce získali pro nás i jednu novinku, společnost Agrotec a.s. nám věnovala automobil Škoda fabia R5. Pravda, jedná se o model, ale model z limitované edice závodního auta, se kterým zvítězil na letošní 17. AGROTEC PETRONAS rally 2022  několikanásobný mistr ČR Jan Kopecký. Model velikosti 1:18 je naprosto identický včetně polepů a Jan Kopecký ho navíc vlastnoručně podepsal. Jedinečná příležitost pro sběratele, milovníky aut a příznivce motorového sportu“ uvádí Jana Lexová, vedoucí fundraisingu a vnějších vztahů Diakonie BETLÉM.

Výtěžek celého večera bude použit na financování projektu Sociálně terapeutického centra Radost v Hustopečích, pro které Diakonie BETLÉM zakoupila nemovitost a připravuje její rekonstrukci. Jedná se o ambulantní službu sociálně terapeutické dílny pro dospělé osoby se zdravotním postižením, která v Hustopečích funguje 3 roky v CVČ Pavučina. Služba nabízí klientům aktivity a pracovní činnosti, v rámci kterých získávají různé dovednosti a také vyrábí např. exponáty do aukce, nebo celou řadu drobnějších výrobků k prodeji. „Je to služba, která klientům pomáhá rozvíjet jejich sociální a pracovní dovednosti, manuální zručnost a kreativitu. Pomáháme jim vnímat okolní svět, uvědomovat si vlastní osobnost a emoce, nalézat motivaci a zažívat pocit bezpečí,“ vysvětluje Ivana Nevídalová, vedoucí a sociální pracovnice STC Radost v Hustopečích.

Díky podpoře sponzorů večera Agrotec a.s., IVK  s.r.o., MOSS logistics s.r.o., DD tisk, s.r.o., Městu Klobouky u Brna a OSA půjde na deklarovaný účel celý výtěžek večera, nad nímž převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Akce je otevřená široké veřejnosti a přijít může každý, kdo chce zažít příjemný večer a podpořit dobrou věc. Vstupně ve výši 250 Kč zahrnuje i hudební vystoupení brněnské kapely DOOUŠEK a občerstvení během večera.

Váš komentář