V brněnském Cinema City Velký Špalíček měl v pátek 9. srpna 2019 slavnostní premiéru film Hodinářův učeň. Premiéry se zúčastnil hejtman Bohumil Šimek.

Pohádka Hodinářův učeň je prvním celovečerním snímkem podpořeným Jihomoravským filmovým fondem, který vstupuje do kin. Následovat bude Nabarvené ptáče, které bude mít světovou premiéru na prestižním festivalu v Benátkách nebo film Poslední aristokratka podle knih Evžena Bočka. Jihomoravský kraj a město Brno podporují filmová natáčení v regionu prostřednictvím Jihomoravského filmového fondu založeného městem a krajem, přínos tohoto fondu pro region je především propagační a ekonomický.
„Jde o celosvětový trend, který v České republice podporují především městské a krajské destinační agentury. Jsou si vědomy velkého propagačního dopadu filmových a televizních děl na jejich lokalitu. Fond má za cíl propagovat Brno a Jihomoravský kraj jako atraktivní filmovou a televizní destinaci. Fond se sídlem v Brně řídí sedmičlenná správní rada, kde kromě představitelů kraje a města Brna jsou nezávislí odborníci z oblasti audiovize a marketingu,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Natáčení probíhalo v řadě krajů České republiky, na jižní Moravě konkrétně na místech: jízdárna zámku Lednice, zámek Uherčice na Znojemsku, Klentnice a okolí. Na natáčení spolupracovala Filmová kancelář Brno (pomáhala především s hledáním vhodných lokací a se zapojením místních služeb)

Trailer k filmu zde: https://vimeo.com/338829718 , další informace o filmu jsou zde:: https://www.csfd.cz/film/651571-hodinaruv-ucen/prehled/ .