Bílá vlčice Všechny sny světaTheresa Révay je autorkou dvou románů Bílá vlčice a Všechny sny světa. Vydány byly v roce 2011 a přeložila je Dana Melanová.

Záběr románu je skutečně obrovský, zabírá období od 1.světové války, přes říjnovou revoluci v Rusku až po padesátá léta minulého století. Kněžna Xeňa Fjodorovna Osolinová má teprve 15 let, když vypukne v Petrohradě revoluce, bolševici zavraždí jejího otce, narodí se její bratr a matka je na tom zdravotně špatně a je tady ještě desetiletá sestra a její chůva. Za všechny tyto osoby přebírá odpovědnost a cestuje přes celé Rusko do Oděsy, kde shání potřebné cestovní doklady a s celou rodinou se nalodí na loď. Na lodi propukne mor a její matka umírá, Xeňa se musí dívat jak je pohřbená do moře. Celou rodinu dopraví do Paříže, zcela bez prostředků, hledá práci a snaží se všechny uživit. Umí vyšívat, alespoň to se jí ze znalostí, kterými je vybavena hodí. Postupně se uplatní v módním průmyslu a stane se slavnou a bohatou. Nemá smysl popisovat vše, čím prošla a co ji formovalo. Potkává svou životná lásku německého fotografa Maxe von Passau, židovskou rodinu, jejíž děti zachrání, ale rodiče bohužel zahynou v koncentračním táboře. Celou válku prožije v Paříži a po jejím konci cestuje do vybombardovaného Berlína hledat Maxe. Pomůže ji sovětský důstojník, kterého znala jako dívka v Petrohradě.

V druhém díle Všechny sny světa už dospívají její děti, i ty co vychovala, i oni se musí vyrovnávat se spoustou lží a deziluzí s poválečného světa a postupně si razit svou cestu do života. Xeňa odchází do Ameriky, kde vychovává svého syna a Lilli, židovské děvčátko, které zachránila. Max zůstává v Berlíně a pokouší se vyrovnat se zničením Německa a poválečným uspořádáním. Posléze začíná znovu pracovat jako fotograf a vypraví se do Ameriky za Xeňou. Za čas za nimi přijede i jejich dcera Nataša a konečně všichni nacházejí klid a porozumění. Osudy jednotlivých lidí na pozadí dosud živých a známých historických událostí z určitého úhlu pohledu stojí opravdu za přečtení.