Po čtyři dny od pátku 9. srpna do pondělí 12. srpna bude patřit centrum města a Masarykovo náměstí v Hodoníně příznivcům rocku, popu i folku, milovníkům folklóru, dechovky i cimbálu, hodování a hlavně dobré zábavy. Pořadatelé letošních Svatovavřineckých slavností nabídnou návštěvníkům pestrou paletu pořadů různých žánrů a zábavy.

Čtyřdenní maraton slavností zahájí v pátek 9. srpna odpoledne otevření historického ležení a první koncertní vystoupení country skupiny Charlie & Torzo, která vznikla před 29 lety v Hodoníně. Na folkovou notu navážou ve večerním bloku bratři Luboš, Pavel a Josef Malinovi v projektu Malina Brothers, kteří mají za sebou i řadu vystoupení v USA. V hlavním pátečním programu pak vystoupí muzikant a zpěvák Honza Křížek, známý především z vystoupení se zaniklou skupinou Blue Effect.

Sobotní dopolední program zahájí historický průvod v čele s ceremoniářem, purkmistrem města a váženými měšťany. Průvod projde Národní třídou na Masarykovo náměstí, kde bude následovat pestrý program až do nedělních ranních hodin. Nejen děti mohou zhlédnout pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků a po ní bude následovat folklorní blok s cimbálem a písněmi. Odpolední program odstartují čeští zpěváci a držitelé hudební ceny Anděla za rok 2017 David Stypka se skupinu Bandjezz a v podvečer je vystřídá Thom Artway, vlastním jménem Tomáš Maleček. Večerní blok zahájí v půl desáté koncertem plzeňská popová kapela Mandrage. Na jejich starší hity i nové písně naváže skupina Tabák – Kabát revival, jejíž repertoár tvoří největší hity české rockové skupiny Kabát. Rockový blok zakončí hodinu po půlnoci skupina Wedlock, která předvede známé hity hardrockových a metalových legend 70. – 90. let i vlastní tvorbu.

 Nedělní a pondělní program bude věnován tradiční hodové zábavě. V neděli dopoledne v 10 hodin se sejdou nejen krojované páry na mši svaté v chrámu sv. Vavřince. Odpolední program zahájí průvod krojovaných párů v čele se stárky a stárkami za doprovodu dechové kapely na Masarykovo náměstí před radnici. Po udělení povolení hodů starostou města se pak všichni budou bavit a hodovat při dechové hudbě a cimbálu až do rána.

Také pondělní hodové dozvuky se ponesou tradičně ve znamení veselí. Dívky v chlapeckých krojích přijdou v průvodu pod „zelené“ na náměstí a zábava pak bude pokračovat až do rána.

Pořadateli Svatovavřineckých slavností jsou kromě města Dům kultury Hodonín, Slovácký krúžek v Hodoníně a Římskokatolická farnost v Hodoníně. Vstup na páteční a sobotní program je volný, v neděli a pondělí 70 Kč s platností pro oba dny.

Zdroj: hodonin.eu