Mikulov – Od pátku 11. listopadu do neděle 20. listopadu čeká na milovníky vína a dobrého jídla již 12. ročník Svatomartinského Mikulova. I letos se mohou návštěvníci těšit na svatomartinské menu v mikulovských restauracích a na víkendový jarmark na Náměstí.

Slavnostního zahájení se každoročně zúčastní sv. Martin na koni, který přijede na mikulovské náměstí v pátek 11. listopadu v 11.00 hodin, s představiteli města pak v 11.11 hodin společně odstartují letošní ročník svatomartinských oslav. Od pátku 11. listopadu do neděle 13. listopadu se na mikulovském zámku uskuteční Svatomartinský košt mladých vín Mikulovské vinařské podoblasti, kde mohou návštěvníci degustovat letošní svatomartinská vína. Během soboty a neděle bude na Náměstí svatomartinský jarmark a bohatý doprovodný program. K poslechu a tanci zahrají cimbálové muziky, sobotní program zahájí husí pochod s dětským národopisným souborem Palavěnka a Palavánek. Pro děti je také v Městském kině Mikulov připravena výtvarná dílnička.

„Letošní ročník svatomartinských oslav jsme se rozhodli na základě loňské zpětné vazby od místních občanů i přijíždějících návštěvníků protáhnout na dva víkendy, tedy až do 20. listopadu. Občany města i turisty tak čeká kromě husích specialit v místních restauracích a mladých vín ve vinotékách mimo jiné i řada koncertů, například bluesový koncert amerického zpěváka Jontaviouse Willise v hotelu Tanzberg, vystoupení maďarské kapely Batyu Borbély Duo v Galerii Závodný nebo koncert mezinárodního barokního souboru Originalklang!Orchester v zámeckém nástupním sále. Všichni jsou do malebného Mikulova srdečně zváni,“ zve ředitelka akce Petra Eliášová.

Kompletní program Svatomartinského Mikulova s přehledem termínů a časů jednotlivých akcí najdete v kulturním kalendáři na www.mikulovskarozvojova.cz nebo na facebooku města Mikulov a také v tištěné podobě v kanceláři TIC Mikulov.

Váš komentář