Padesátka studentů středních i vysokých škol se v době letních prázdnin zapojí do Studentského zeleného města a přispěje ke zkrášlení Hodonína a k údržbě zeleně. Budou pracovat ve dvou turnusech, za což obdrží odměnu. První turnus začal v pondělí.

„Tato akce je určena studentům ve věku od šestnácti do devatenácti let, kteří chtějí udělat něco prospěšného pro Hodonín a současně si vylepšit svůj rozpočet,“ popsal hlavní smysl studentské letní aktivity organizátor Leo Kotek z majetkového odboru městského úřadu.  Studenti pomáhají uklízet hlavně zelené prostory. Pracují vždy pět hodin denně, za což obdrží odměnu 80 korun za hodinu, to jsou za dvoutýdenní turnus celkem 4 tisíce korun.

Letošní ročník Studentského zeleného města je už třiadvacátý. Zatímco dříve byl o tuto brigádu ze strany studentů velký zájem a sepisovaly se dokonce pořadníky, loni se poprvé nepodařilo naplnit třetí turnus. V menší míře letos ve městě pracují i studenti z okolí. Ani tento rok se kvůli malému zájmu třetí turnus neuskuteční.  

Studenti pracují ve skupinkách pod dohledem vedoucích, pracovní pomůcky a odvoz materiálu zajišťuje společnost Tespra, která má na starosti údržbu a péči o zeleň ve městě. Mladí brigádníci pracují od sedmé do dvanácté hodiny na různých místech města, většinou v jeho okrajových částech. „Studenti jsou velice šikovní a práce jim jde pěkně od ruky,“ pochvaluje si svůj pracovní tým jejich vedoucí Karla Svobodová, která se studenty uklízela posečenou trávu v areálu lesoparku u zoologické zahrady v Bažantnici. „Sekáči trávy nám ani nestačí sekat,“ dodala s úsměvem.

Kromě lesoparku budou pracovat další pracovní týmy v prostoru kolem garáží na Kapřiskách či Kauflandu, vytipovány jsou i další lokality na Bratislavské ulici, kolem Hotelu Krystal, Nesytu, u sběrného dvora, hřbitova a další. Druhý turnus začíná 22. července.

Zdroj: hodonin.eu