Společnosti Axis Communications a CamStreamer představují novou aplikaci s názvem CamSwitcher App, která slouží jako mixážní studio k přepínání mezi videozdroji a vytvoření jediného výstupu, a to v reálném čase. Stačí aplikaci nahrát do IP kamery Axis, a bez potřeby dalšího zařízení si uživatel může sestavit vlastní internetové vysílání s programem, kde kombinuje živé streamy až z pěti IP kamer a předem nahranými videoklipy a podkresovou hudbu.

Aplikace CamSwitcher App je nový přírůstek na aplikační platformě pro síťové kamery Axis (ACAP). Dokáže přepínat mezi videostreamy  až z pěti kamer Axis, anebo mezi živým přenosem a předtočenými klipy, uloženými na SD kartě v kameře. Uživatel si zároveň může zvolit zdroj audia a v reálném čase vytvořit kompletní video- a audiopřenos. Přepínat mezi jednotlivými zdroji lze buď manuálně, automaticky s pomocí předdefinovaných playlistů anebo přes API příkazy.

Kompletní mixážní studio v IP kameře

Nainstalovat lze aplikaci CamSwitcher App do IP kamer Axis s procesorem řady ARTPEC-6 nebo vyšší – například modely AXIS V5925 a V5938, které jsou přímo určené pro live streaming. Další IP kamery, které mají sloužit jako zdroje videa a audia, musejí disponovat minimálně procesorem ARTPEC-5 a využívat jako hlavní profil formát H.264. Aplikace zpracovává RTSP videostreamy z připojených IP kamer a přepíná mezi nimi. Navíc umožňuje libovolně mixovat audio- a videoklipy uložené na SD kartě kamery. S použitím aplikace CamStreamer App pak lze výsledné video streamovat na libovolnou platformu, jako jsou například YouTube, Facebook a další. Uživatelské rozhraní CamSwitcher App navíc vývojáři navrhli tak, aby aplikaci bylo možné snadno ovládat nejen z počítače, ale i z mobilního telefonu či tabletu.

Různé způsoby použití pro tvůrce videoobsahu

Ke spuštění vlastního internetového vysílání tak nyní stačí jen málo: jedna „hlavní kamera“ Axis připojená k internetu, na níž jsou nahrané aplikace CamStreamer App a CamSwitcher App, a případně další samostatné kamery připojené k síti. Typickým příkladem využití může být přímý přenos ze sportovní akce, kdy lze s pomocí aplikace přepínat mezi různými záběry, připojit vhodnou audiostopu, jako například živý komentář, a během přestávek pouštět reklamní klipy uložené na kameře. Možností použití této sestavy je ale mnohem víc: například při prezentaci turistických atrakcí, hotelových rezortů, kulturních akcí a jiných společenských událostí.

Mezi klíčové vlastnosti aplikace CamSwitcher App pro kamery Axis patří:

  • řešení kompletně integrované v kameře,
  • kompatibilní s modely Axis s procesorem ARTPEC-6 a vyšším (externí kamery minimálně s ARTPEC-5),
  • integrace živých streamů až z 5 IP kamer a A/V klipů uložených na SD kartě,
  • jednoduché ovládání z mobilního telefonu,
  • automatické nebo manuální přepínání,
  • ovládání přes API příkazy,
  • tvorba playlistů,
  • možnost přehrávání A/V klipů.

Aplikace CamSwitcher App je k dispozici jako software pro kamery Axis za jednorázovou cenu 359 eur.

Na ukázku funkcí aplikace CamSwitcher App v živém YouTube streamu se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=eYaWlaN4lTo

Co vše lze dokázat s aplikacemi od CamStreameru přímo v kameře Axis, můžete vidět na příkladu vysílání ze sportovního utkání zde:

Váš komentář