V Poodří ode dneška čekají napínavé úkoly, které účastníky zavedou pěšky nebo na kole do známých i neznámých zákoutí. Benefiční hra o hodnotné ceny pro celou rodinu probíhá do 12. září 2021. Soutěž pořádá spolek Arnika a hráči zápisným přispějí na výsadbu stromů, ve kterých v budoucnu najde svůj domov vzácný brouk páchník.

tour-de-aleje-barevne“Ať už jste místní nebo přespolní, přijeďte do Poodří, kde prověříte svůj důvtip, pozorovací talent, zručnost i fyzickou zdatnost. Po splnění úkolů můžete vyhrát krásné ceny a navíc podpoříte dobrou věc,” říká Vendula Šmoldasová z Arniky.

Hráči se zápisným získají startovní balíček, herní plán a přístup k exkluzivnímu online obsahu, včetně originálního průvodce krajinou Poodří. Podmínkou pro zařazení do slosování, ze kterého vzejde pět vítězů, je splnění alespoň osmi z dvanácti úkolů.

Na herní trase hráči mohou navštívit Bartošovický zámek a Dům Přírody Poodří, Bernartické hlavaté vrby, Jeseník nad Odrou, Odry s naučnou stezkou k Flascharovu dolu a geologickou expozicí, Pasečný most ve Studénce, Letecké muzeum v Suchdolu nad Odrou, Vražné s rodným domem Johanna Gregora Mendela, rozhlednu Olšová nebo Kanihůra, suchdolský dub a mnoho dalších. U několika míst je připravena výzva – náročnější pro dospělé, zábavná pro děti, týmová pro skupiny.

Mrkněte na přihlášku a více informací

Účastníci se mohou vydat se do Poodří na kole nebo pěšky a trasu si naplánovat podle svých možností. Výlety je možné rozložit i do více dní a plnit výzvy kdykoliv během prázdnin. Pro kreativce je navíc připravena výtvarná soutěž Staré vrby, duby a jejich obyvatelé, ve které Arnika ocení pět nejlepších děl.

Vyplněné herní formulář nebo obrázek do výtvarné soutěže stačí poslat prostřednictvím online formuláře od 12. 8. do 12. 9. 2021. Slosování proběhne v polovině září a nebude chybět ani tradiční tombola.

Účast v Tour de aleje je benefiční. Zápisným do hry přispějete například na nákup sazenic dubů a starých odrůd hrušní, výsadbového materiálu a ochrany proti okusu zvěří.

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.


Tour de aleje se koná za podpory Moravskoslezského kraje.

MSK

Výsadba stromů v krajině je součástí pětiletého projektu s názvem Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří, v jehož rámci Arnika vysadí celkem 1500 stromů. Dalších 500 stromů vysadí v lokalitách navazujících na chráněné území. Na projektu spolupracuje s členy z ČSOP Studénka, Ostravskou univerzitou a polskou Fundacja Ekorozwóju.

1 komentář

Váš komentář