Pavel Nedvěd, Vladimír Šmicer, Jan Suchopárek, Karel Rada, Michal Horňák, Petr Kouba, Vladislav Majer, Radek Bejbl, Luboš Kubík, Vratislav Lokvenc, Jozef Kožlej, dokonce i Pavel Nedvěd junior a pravděpodobně se dostaví i další fotbaloví reprezentanti, kteří pro Českou republiku vybojovali v roce 1996 stříbro na mistrovství Evropy. Přijedou5. května na hřiště FK Hodonín sehrát benefiční utkání. Postaví se jim fotbalisté hodonínského klubu a tento jedinečný zápas bude vyvrcholením oslav století hodonínského fotbalu.

Při této příležitosti je na první květnovou sobotu připraven lákavý program v areálu Červené domky v Hodoníně. Již dopoledne jsou naplánovány fotbalové turnaje dětí. Hrát budou chlapci ale i děvčata. Zároveň sehrají možná svá první důležitá utkání i ti nejmenší – fotbalisté a fotbalistky z mateřských školek. Mnohá dítka, která k tomuto sportu přivedl program hodonínských trenérů a společnosti MND s názvem Školky v pohybu, zde budou mít svoji fotbalovou premiéru.

Na své si ale přijdou i ti, kteří neobují kopačky. Na místě budou připraveny atrakce pro děti, stánky s občerstvením, bohatá tombola o zájezd do Turínači o plynový gril. Vyvrcholením celého dne bude křest nového umělého trávníku, který FK Hodonín právě vybudoval. „Na nové hřiště jsme velmi hrdí,“ říká šéf fotbalového klubu Marián Vasilko. „Po několikaletém úsilí se nám povedlo získat finanční prostředky na umělou trávu. Získali jsme dotaci z ministerstva školství, ale ta by sama o sobě nestačila. Další peníze jsme získali od sponzorů. A tady největší dík patří společnosti MND, která je naším generálním partnerem,“ dodává Vasilko. Podle něj je nové hřiště s umělýmtrávníkem jen začátek velkých změn, které jsou v areálu plánovány. „V poslední době se nám daří rozvíjet členskou základnu, zvyšuje se počet dětí, které hrají fotbal. A kromě kluků máme stále více děvčat. Rozjíždíme i dívčí soutěže, a také proto se snažíme vylepšit podmínky pro všechny sportovce v areálu Červené domky,“ zdůrazňuje šéf klubu.

Podle zástupce společnosti MND-generálního partnera celé akce – Pavla Kotáska je návštěva fotbalových hvězd v Hodoníně událostí roku. „Vážíme si toho, že sem stříbrní hoši přijedou oslavit s námi těch sto let, během kterých se na Hodonínsku kope do meruny,“ říká Kotásek.