Klienti SeniorCentra Modřice si na závěr léta opět užili oblíbené venkovní posezení s občerstvením a živou muzikou v zahradě jejich domova. Ačkoli se tradiční zahradní slavnost z preventivních důvodů poprvé odehrála bez rodinných příslušníků a blízkých klientů, snažil personál domova udělat vše pro to, aby se i přes nepříjemná omezení všichni královsky pobavili.

„Letošní slavnost se nesla v duchu zkrášlení naší zahrady. Výzdobu jsme chtěli co nejvíce přírodní, a tak jsme využili darů přírody z nedaleké louky a lesa a ozdobili jimi cestu do zahrady i altán. S klienty jsme také vytvořili vázičky na stoly, které všem udělaly radost. Dominantou byly květinové závěsy, které celý prostor altánu ještě více rozzářily a rozveselily,“ popisuje sváteční dekorování vedoucí aktivizační pracovnice modřického SeniorCentra Kristýna Anschlagová.

O občerstvení se postaral místní kuchař Michal se svým týmem. Pro klienty připravili dobroty na grilu jako marinovanou krkovičku, bavorské klobásy nebo kuřecí steak. K masu nesměla chybět také pestrá nabídka zeleniny a chutné dresinky. Jako sladkou tečku nachystali svatební koláčky, věnečky a smetanové větrníky, ke kterým se skvěle hodil šálek kávy.

Pro milovníky vína nechybělo bílé, červené a dokonce i burčák, který si moc pochvaloval obyvatel domova Adolf Niedel: „Takhle výborný jsem snad ještě nepil!“ Jako hořké osvěžení bylo pro klienty nachystané také vychlazené pivo. K lahodnému menu tradičně zahrála cimbálová kapela, která na jižní Moravě nemůže na žádné oslavě chybět. „Pod naším altánem to prostě žilo a náš smích byl slyšet snad až k modřickému kostelíčku,“ dodává s úsměvem Kristýna Anschlagová.

I letošní zahradní slavnost v SeniorCentru Modřice se tedy opravdu vyvedla. Na tvářích místních obyvatel se objevovaly jen úsměvy a z jejich úst zněla samá chvála, a to nejen na jídlo a výzdobu, ale také poděkování všem, kdo se na slavnosti podíleli, a pomohli tak vytvořit nádhernou atmosféru tohoto zářijového odpoledne. „Výzdoba, muzika i jídlo, všechno bylo na jedničku!“ shrnula jednoduše klientka domova Mgr. Hana Benešová.