Pestrá nabídka pokrmů z rajčat, národní kuchyně, hudební program i zábava pro děti. To vše je již osmým rokem typické pro břeclavské Slavnosti rajčat, které provoní a oživí uličku u břeclavské synagogy už tuto sobotu 14. srpna od 10 hodin.

Letos se mohou návštěvníci těšit na rekordní počet prodejců , kterých bylo při premiéře deset, ale nyní pestrou sestavu tvoří takřka 50 restaurací, food trucků , kaváren či obchůdků. Z národních kuchyní bude možno ochutnat recepty z Argentiny, Guatemaly, Maďarska, Španělska, Řecka i arabských oblastí. V sobotu dokonce můžete vyzkoušet i rajský burčák, červené langoše či kombinaci rajčat s domácím sýrem a mléčným karamelem.

Doprovodný program nabídne od 10 do 17 hodin cimbálovou muziku Břeclavan, swingovou kapelu Swingalia a energické Terne Čhave. O zábavu pro děti se postará Dr. Kuželka se svým cirkusovým vystoupením. Žonglovat pak naučí děti i dospělé před kinem Koruna, kde bude po celou dobu dětský program zajišťovat mateřské centrum Lvíček Dyjáček. Navštívit můžete během akce i výstavy v synagoze a Lichtenštejnském domě. Vstup je tradičně zdarma. (pv)

Váš komentář