V nakladatelství Cosmopolis, které je součástí Nakladatelského domu GRADA, vychází napínavá novinka Vražda bez soucitu z bestsellerové detektivní série s patoložkou Julií Schwarzovou. Catherine Shepherd je jedna z nejprodávanějších německých autorek detektivních a krimi románů, má na kontě přes 2 miliony prodaných knih, které se pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách žebříčku bestsellerů deníku Bild. V nakladatelství Cosmopolis vyšla v loňském roce také předchozí kniha autorky Vražda na blatech.

Soudní lékařka Julia je na stopě vraha, který krutě mučil mladou policistku a pak ji nacpal do kufru auta. Zřejmě si rád hraje, jeho hry ale končí smrtí.

Julia Schwarzová svou práci na pitevně miluje a se smrtí se umí vypořádat. Horší je to s nočními můrami, které ji v poslední době připravují o spánek. Soustředí se tedy raději na to, kdo mučil a zavraždil mladou policistku, jejíž tělo našli v kufru jejího vlastního auta. Komisař Kessler nejdříve hledá vraha mezi dealery drog, kterým byla na stopě. Předpokládaný pachatel ale skončí pod koly vlaku  a začnou se objevovat nové oběti. Když Julia konečně pochopí, jak spolu jednotlivé stopy souvisejí, dojde jí, že uvízla v síti manipulací a intrik nevypočitatelného sériového vraha.

Catherine Shepherd

Catherine Shepherd (pseudonym) se narodila v roce 1972. Po maturitě vystudovala ekonomii a několik let pracovala pro banku v Düsseldorfu. První detektivku vydala v dubnu 2012, brzy následovaly další kriminální romány a všechny se umístily na nejvyšších pozicích žebříčků Amazonu i deníku Bild. V listopadu 2015 začala publikovat sérii s hlavní postavou berlínské vyšetřovatelky Laury Kernové a o rok později vydala knihu Vražda na blatech (Mooresschwärze), úvodní svazek série kriminálních příběhů s patoložkou Julií Schwarzovou. Patří k nejprodávanějším německým autorkám thrillerů a kriminálních románů. Má na kontě přes dva miliony prodaných knih.

Více informací o Catherine Shepherd a jejích románech najdete na webové stránce: www.catherine-shepherd.com

Přečtěte si také první knihu detektivní série

VRAŽDA NA BLATECH

 Julia Schwarzová pracuje jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Jde o sériového vraha, i když provedení obou vražd je tak rozdílné? Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.

Váš komentář