Velkopavlovické vinobraní 2020 bude, rozhodlo dne 11. června 2020 Zastupitelstvo města Velké Pavlovice. Ano, bude, potvrzujeme předem stanovený termín 18. a 19. září. Ale se spoustou „ale“, nebo jinak řečeno „podmínečně“.

Podmínky spočívají v následujících aspektech: bude–li 14 dní a méně před termínem akce v platnosti opatření v souvislosti s epidemií koronaviru, které bude zakazovat kulturní akce o počtu 1000 návštěvnících a více, a bude-li v platnosti opatření typu nošení roušky, povinných rozestupů mezi návštěvníky stojícími nebo sedícími BUDE AKCE ZRUŠENA.

Avšak my pevně věříme, že zrušena nebude a že si oslavy vína, burčáku a úrody užijeme do sytosti a hlavně plnými doušky. Už teď se můžeme těšit třeba na koncert kapel YOYO band a ARGEMA, divadelní vystoupení herců ze Spolku Kašpar Divadla v Celetné s inscenací „Slovácko sa nesúdí“, taneční zábavu s dechovou hudbou Sokolka, na cimbálovou muziku Lašár, vystoupení dětí z obou místních dětských folklórních souborů Sadováček a Floriánek, chybět samozřejmě nebude průvod krojových městem a vrchol oslav – scénka „Zarážení hory“, s každoročně obnoveným scénářem reagujícím na aktuální dění ve městě.

Držme si palce, kéž nám i letos Velkopavlovické vinobraní vyjde,
bez jakýchkoliv ALE a podmínek!