KRAJ: Ministr vnitra Jan Hamáček předal dálničním policistům v Chrlicích a Podivíně nové budovy. 

I přes deštivé počasí je dnes pro policisty z dálničních oddělení v Chrlicích a Podivíně krásný a významný den. Po téměř čtyřiceti letech, kdy tato oddělení sídlila v budovách, jež původně sloužila, jako zázemí pro stavbu dálnice, jim byly dnes odpoledne předány za přítomnosti ministra vnitra Jana Hamáčka nové policejní budovy. Staré objekty už rozhodně nebyly ideálním místem pro základny dálničních policistů. Nová oddělení se dodavatelům podařilo vystavět přibližně do roka od položení základního kamene a plně odpovídají standardům 21. století.

Nová budova dálničního oddělení Chrlice byla realizována v místě původního objektu, který byl odstraněn. Stavba splňuje požadavky nízkoenergetického standardu. V nové budově bude dislokováno také společné pracoviště ŘSD a PČR za účelem monitoringu provozu tunelů a vyřešení telematiky, tyto prostory vč. dispečinku a potřebného zázemí jsou navrženy v samostatném podlaží objektu (3.NP). Celkové náklady na přípravu a realizaci stavby činily 59 106 tis. Kč a byly financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Parametry stavby:Chrlice.jpg

 Zastavěná plocha: 378 m²

Obestavěný prostor: 5 405 m³

Počet podlaží: 3

Užitná plocha: PČR – 620 m²

                        ŘSD – 314 m²

Nová budova dálničního oddělení v Podivíně byla též realizována v místě původního objektu a splňuje požadavky nízkoenergetického standardu. Celkové náklady na přípravu a realizaci stavby činily 40 781 tis. Kč a byly financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Parametry stavby:podivín.jpg

Zastavěná plocha: 346 m²

Obestavěný prostor: 3 356 m³

Počet podlaží: 2

Užitná plocha: 557,7 m²