Sandie Jonesová se do povědomí čtenářů dostala díky bestselleru Matčina hra, který vyšel v nakladatelství Cosmopolis v roce 2019. Nakladatelství nyní přináší další autorčinu knihu – psychologicky laděné rodinné drama Nevlastní sestra. Co byste dělali, kdyby se před vašimi dveřmi po smrti vašeho otce objevila žena tvrdící, že je vaše nevlastní sestra?

Žádná rodina není tak dokonalá, jak se zdá…

Sestry Kate a Lauren si vždycky byly navzájem oporou. Každou neděli pravidelně obědvají spolu se svou matkou a po smrti otce na této tradici lpí ještě víc. Jednoho dne však někdo zaklepe na dveře a rázem je všechno jinak. Na prahu stojí mladá žena. Představí se jako Jess a v ruce drží výsledky testu DNA.

Tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Následky její návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Najednou začíná vyplouvat na povrch, že každá z žen ukrývá nějaké tajemství a jejich rodina možná není tak dokonalá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

„Myslím, že byste měla radši odejít,“ zní Rosina první slova. „Nevím, kdo jste, ani co chcete, ale nemáte právo sem takhle vpadnout.“

„Jmenuju se Jess a chci vidět svého otce – to je všechno.“

„Jenže tady nikdo takový není,“ prohlásí Kate, která jako by se najednou vrátila do přítomnosti. „Přišla jste na špatné místo. Hledáte špatného muže.“

„Omlouvám se – já jsem jenom chtěla…“ spustí Jess.

„Odejděte odsud – okamžitě!“ vyštěkne Rose tónem, jaký u ní Kate nikdy předtím neslyšela.

„Nemůžeme si o tom alespoň promluvit?“

„Není o čem mluvit,“ zasyčí Rose. „Jak říká moje dcera, přišla jste na špatné místo.“

Jess sáhne do kabelky, která jí visí na rameni, vytáhne zmačkaný kus papíru a začte se do něj. „Vy jste Rose, že ano?“ řekne, natáhne ruku, ale Rose se ani nehne.

„A vy musíte být Kate. Nebo jste Lauren?“ Pokouší se o úsměv.

Kate zůstává neoblomná. Se zatnutou čelistí zírá na ženu, která právě vrhla do jejího světa granát.

Sandie Jonesová

Sandie Jones je novinářka na volné noze píšící mimo jiné pro Sunday Times, Daily Mail, Woman‘s Weekly a časopis Hello. Je autorkou knih Matčina hra (Cosmopolis, 2019), Nevlastní sestra (Cosmopolis, 2021) a na konci srpna jí v České republice vyjde třetí kniha První chyba (Cosmopolis, 2021). Matčina hra je nejen bestsellerem New York Times, ale také ji ve svém knižním klubu doporučila Reese Witherspoonová.

 

Kdyby Sandie Jonesová nebyla spisovatelkou, stala by se návrhářkou interiérů, protože je až nezdravě posedlá tapetami a polštářky. Žije v Londýně s manželem a třemi dětmi.

 

Více o autorce zjistíte na www.sandiejones.com.

Váš komentář