Tajemné indicie, záhady a šifry – to vše budou řešit návštěvníci Noci kostelů v Břeclavi v pátek 12. června 2020. Na ty, kdo se nebojí tajemna, čekají úkoly na četných místech ve městě. Ale pozor – temná zákoutí a dlouhé stíny náhrobků jsou jen pro odvážné badatele!

„Noc kostelů 2020 – tajemství a tajemno“ bude realizována jako ekumenická akce: budou na ni spolupracovat všechny křesťanské církve ve městě. Hlavní cíl akce je zaměření na věkovou skupinu „náctiletých“, ale věkově nebude omezena. Akce bude spočívat v tom, že účastníci obdrží herní plány a pomocí indicií, uschovaných na různých místech budou postupovat od jednoho místa k druhému. Připravené nápovědy potěší ty, kdo se věnují historii křesťanství i historicky kulturním souvislostem Břeclavska.

Realizace noci kostelů ve spolupráci se všemi křesťanskými církvemi v Břeclavi je připravena tak, že každý kostel zpřístupní své prostory (i běžně nepřístupné) a zajistí dohled. Organizační výbor složený ze všech kostelů připraví indicie, související s konkrétním kostelem a navedou soutěžící na další „stopu“ a nasměrování na další lokaci.

Na konci cesty bude pro účastníky připravena sladká tečka.

Některé sbory nabídnou i výjimečné příležitosti – např. ČCE Břeclav otevře centrum pro děti a rodiče nezvykle do večerních hodin.

Noc kostelů se uskuteční v pátek 12.6.2020 od 18-ti do 23.00. Detailní program bude zveřejněn na facebooku (Noc kostelů 2020: tajemství a tajemno), na stránkách www.nockostelu.cz jako i na facebooku a instagramu Centra pro děti Bethseda.