Městské muzeum a galerie Břeclav má nového ředitele. Rada města do funkce jmenovala na základě výsledků výběrového řízení 34letého Břeclavana Ing. Petra Dlouhého.

Petr Dlouhý uspěl mezi třemi uchazeči ze čtyřech přihlášených, kteří splnili kvalifikační předpoklady. Konkurenty mu byli historik z Pardubic a hudebník z Prostějova.

Petr Dlouhý doposud pracoval jako vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu v MMG a po rezignaci bývalé ředitelky muzea Jany Kramářové počátkem července byl dočasně pověřen vedením této instituce.

Místostarosta Svatopluk Pěček je s volbou spokojen: „Vítám tuto volbu, komise doporučila nejvhodnějšího z uchazečů. Je to jednak Břeclavan, ekonomické vzdělání i dobrá znalost chodu muzea jsou velkou výhodou. Oddělení kultury a cestovního ruchu, které Petr Dlouhý doposud vedl, úspěšně převzalo v minulém roce agendu z městského úřadu a začalo organizovat nové akce i podporovat jiné pořadatele při jejich činnosti. Coby místostarosta s garancí i v oblasti kultury a cestovního ruchu předpokládám věcnou a efektivní spolupráci s nově jmenovaným ředitelem“.

Petr Dlouhý představí svou koncepci na tiskové konferenci Města Břeclavi v pátek 9. září 2016.