Moje město, to je téma fotosoutěže pro děti z Hodonína a jeho partnerských měst, kterou vyhlásilo v polovině února město Hodonín pro děti ve věku od 10 do 13 let. Z důvodu koronavirové situace se soutěž a termín uzávěrky pro zasílání fotografií posunují až do 15. dubna 2021.

Fotosoutěž

Cílem soutěže je představit hodonínským občanům, zejména mládeži, Hodonín a jeho partnerská města, pohledem dětských fotografů. Kromě hodonínských žáků je soutěž určena i dětem ze zahraničních partnerských měst Zistersdorf (Rakousko), Holíč, Trebišov a Skalica (Slovensko), Jaslo (Polsko) a Vignola (Itálie). Mladí fotografové ze zahraničí představí svá města. Soutěžit se bude o zajímavé ceny! O vítězných fotografiích bude rozhodovat odborná porota i veřejnost. Z fotografií potom bude sestavena výstava, která bude k vidění nejen v Hodoníně, ale bude putovat i po partnerských městech. Plánujeme, že se autoři vítězných fotografií se setkají v Hodoníně.

Vzhledem k mimořádné situaci spojené s koronavirovou krizí, která začala krátce po vyhlášení letošního prvního ročníku, organizátoři se rozhodli prodloužit soutěž do příštího roku a soutěžní fotografie je tak možné posílat až do 15. dubna 2021. Své fotografie z fotoaparátu nebo mobilu mohou proto mladí fotografové stále posílat.

Odkazy