Pomoci ubytovacím zařízením a podpořit turistický ruch v Hodoníně se rozhodli radní města zvýhodněným vstupným do vybraných zařízení města a kraje. Hotely, penziony a další podobná zařízení ve městě mohou pořídit pro své hosty za 30 procent ceny zvýhodněné vstupné do zoologické zahrady, denních lázní Bliss Day Spa, letního koupaliště či do krytého plaveckého bazénu, a také do Masarykova muzea v Hodoníně a Galerie výtvarného umění. Rozdíl do plného vstupného uhradí organizacím město.

Obr

Odkazy

Zvýhodněním vstupného chtějí radní podpořit vícedenní ubytování návštěvníků města a nabídnout místním podnikatelům v ubytovacích zařízeních rozšíření jejich služeb. Jednou z podmínek pro získání zvýhodněné vstupenky například je, aby zákazník za služby ubytování uhradil nejméně 500 korun. Jaký způsob prezentace svých služeb podnikatel zvolí, záleží na něm. Vstupenky však může klientům prodávat maximálně za cenu, za kterou je od města pořídil. Rozdíl do plného vstupného uhradí město a nevyužité vstupenky garantuje převzít zpět. Ubytovatelé mohou uzavírat smlouvy s městem na dobu do 30. září a host může vstupenku využít do konce letošního roku.

Do podpory místním ubytovacím zařízením jsou zapojeny s jednorázovým vstupem Zoo Hodonín, dále Lázně Hodonín s jednorázovým vstupem na letní koupaliště nebo dvouhodinovým vstupem do denních lázní Bliss Day Spa a po otevření krytého bazénu v září také tam. K podpoře se připojily Masarykovo muzeum v Hodoníně a Galerie výtvarného umění, jejichž zřizovatelem je kraj, ale také tam tam bude platit zvýhodněné vstupné pro jednorázový vstup a rozdíl do vstupného uhradí město.

Kontaktní osobou pro zájemce, podnikající v ubytovacích službách, je Ing. Marián Maňák, vedoucí odboru ekonomiky a financí, tel. 518 316 110, e-mail: manak.marian@muhodonin.cz

Zásady podpory ubytovacích zařízení osobám vykonávajícím podnikatelskou činnost na území města Hodonína v oblasti krátkodobého ubytování (hotely, penziony apod.)