Nová lávka přes řeku Moravu má sloužit pěším i cyklistům na Baťově kanále. Měla by spojit obec Rohatec se slovenskou Skalicí. Memorandum o spolupráci podepsali v pondělí 13. července za Dobrovolný svazek obcí (DSO) Obce pro Baťův kanál předseda svazku Ladislav Ambrozek, starosta Rohatce Jarmil Adamec a primátorka Skalice a současně slovenská poslankyně Anna Mierna.

Obr

Předmětem dohody jsou společné aktivity v přípravě projektu lávky pro pěší a cyklisty přes řeku Moravu nedaleko Rohatce. Lávka by měla být umístěna v blízkosti vyústění říčky Radějovky do řeky Moravy. Její celková délka bude 91,8 metru a šířka 4,0 metry. „Lávka přes řeku Moravu umožní propojení českého a slovenského břehu řeky Moravy, a tím propojení cyklistických tras na obou stranách hranice,“ přiblížila projekt manažerka DSO Obce pro Baťův kanál Martina Kočvarová. „Lávka současně přispěje ke zvýšení bezpečnosti cyklistů, neboť umožní bezpečné překonání řeky Moravy bez nutnosti přejíždět přes velmi frekventovanou silnici I/55,“ dodala Kočvarová.

„V současné době probíhá zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, ten by měl být hotov do konce roku. O spolufinancování jednáme také s Jihomoravským krajem. To je základ, od kterého se budou odvíjet další společné aktivity partnerů a realizace v rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg V+A Slovenská republika – Česká republika“, řekl předseda spolku Ladislav Ambrozek.

DSO Obce pro Baťův kanál byl založen v roce 2005 za účelem prosazování, koordinace a ochrany společných zájmů členských obcí zejména v oblasti turistického ruchu na Baťově kanále a v jeho okolí. Jedním z cílů je budování doprovodné infrastruktury v zájmovém regionu. Svazek sdružuje 6 obcí nacházejících se v bezprostřední blízkosti Baťova kanálu, a to Veselí nad Moravou, Strážnice, Petrov, Sudoměřice, Rohatec a Hodonín.