Domů Zpravodajství Zajímavosti Kebab do cíle nedojel

Kebab do cíle nedojel

0

Deset tisíc kilogramů masa přepravovaného v nevhodných podmínkách se podařilo odhalit ústeckým celníkům při silniční kontrole.

Hlídka celníků zastavila krátce po 23. hodině na komunikaci č. I/13 v katastru obce Děčín ke kontrole nákladní vozidlo s polskou registrační značkou. Kontrolou nákladového prostoru celníci zjistili, že se uvnitř nachází 12 palet se „zmrazeným“ masem.  Podle předložených dokladů se mělo jednat o kebab, který však byl přepravován v nevyhovujících podmínkách.

Chladící zařízení na vozidle bylo nefunkční, a tak místo přepravní teploty minus 18 stupňů Celsia deklarované v dokladech, se teplota v útrobách vozidla pohybovala pocitově v kladných číslech.  Celníci proto kontaktovali krajskou veterinární správu, do jejíž kompetence podezření z porušení veterinárních předpisů při přepravě živočišných produktů spadá. Ta na místo vyslala své inspektory.

Po společné podrobné prohlídce a zjištěných skutečnostech si pracovníci veterinární správy případ převzali. Zboží zajistili a rozhodli o znehodnocení živočišných výrobků pomoci modré potravinářské barvy a následné likvidaci v asanačním podniku.

Zásilka deseti tun problematického masa se tak díky spolupráci obou kontrolních složek ke koncovým spotřebitelům nedostala.

BEZ KOMENTÁŘE

Váš komentářCancel reply

Exit mobile version